Vysporiadanie BSM po uplynutí 3 rokov od rozvodu

Právna poradňa online
Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Vysporiadanie BSM po uplynutí 3 rokov od rozvodu

Dobrý deň prajem, touto formou Vás chcem požiadať o radu. Je nejako možné vysporiadať BSM aj po 3 rokoch od rozvodu? Všetko ostalo manželke, aj finančné prostriedky, nakoľko tvrdila že nič nemá a spoločný účet zrušila. Pritom peňazí mala dostatok, nakoľko som jej mesačne posielal slušnú čiastku zo zahraničia (priemerne 1 500 eur, 6 rokov). Teraz, po uplynutí 3 rokov od rozvodu žiada o zvýšenie výživného a ja momentálne fakt nemôžem viac prispievať, nakoľko teraz platím 230 eur na 2 deti a nemám také príjmy. Okrem výživného platím internát synovi + kupujem oblečenie. O 2 mesiace sa vraciam zo zahraničia na Slovensko už na trvalo. Nemám ani vlastné bývanie a takpovediac ostal som na mizine.

Anonym, 5. 5. 2016, 3385x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

advokát

V zmysle ustanovenia § 149 ods. 4 Občianskeho zákonníka platí, že ak do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva manželov nedošlo k jeho vyporiadaniu dohodou alebo ak bezpodielové spoluvlastníctvo manželov nebolo na návrh podaný do troch rokov od jeho zániku vyporiadané rozhodnutím súdu, platí, pokiaľ ide o hnuteľné veci, že sa manželia vyporiadali podľa stavu, v akom každý z nich veci z bezpodielového spoluvlastníctva pre potrebu svoju, svojej rodiny a domácnosti výlučne ako vlastník užíva. O ostatných hnuteľných veciach a o nehnuteľných veciach platí, že sú v podielovom spoluvlastníctve a že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké. To isté platí primerane o ostatných majetkových právach, ktoré sú pre manželov spoločné. Pokiaľ ste teda v lehote 3 rokov od právoplatného rozhodnutia o rozvode nepodali návrh na súd, platí uvedené pravidlo na rozdelenie majetku. V rámci konania o výživné je potrebné sa brániť preukázaním Vašich reálnych možností, prípadne môžete podať aj protinávrh na zníženie výživného, ak sa Vám od poslednej úpravy znížil príjem. 

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Rozvod, výživné a rodičovská dohoda

Dobrý deň, s manželom sa ideme rozvádzať, na rozvode sme sa spoločne dohodli. Návrh na rozvod…

Anonym, 29. 5. 2015, 5352x zobrazenie

Vysporiadanie BSM po uplynutí 3 rokov od rozvodu

Dobrý deň prajem, touto formou Vás chcem požiadať o radu. Je nejako možné vysporiadať BSM aj po 3…

Anonym, 5. 5. 2016, 3385x zobrazenie

Čo s autom na ktoré je exekúcia a majiteľ je nebohý?

Dobrý deň, chcem sa spýtať čo sa dá robiť s autom na ktoré je exekúcia a majiteľ je nebohý a končí…

Anonym, 11. 10. 2016, 1607x zobrazenie

Je možné žiadať o zmenu miestnej príslušnosti súdneho pojednávania?

Dobrý deň, podala som návrh na určenie otcovstva a úpravu rodičovských práv a povinností k…

Anonym, 16. 8. 2016, 1934x zobrazenie

Úprava styku s dieťaťom

Dobrý deň, chcem sa len spýtať, či ak teraz podám žiadosť o rozvod s manželkou, s ktorou nežijem v…

Anonym, 2. 11. 2016, 2228x zobrazenie

Rozvádzam sa. Mám nárok žiadať od manžela aby mi prispieval na náklady spojené s tehotenstvom?

Som s manželom v rozvodovom konaní. Som tehotná. Chcem sa spýtať - mám nárok žiadať od môjho…

Anonym, 19. 10. 2016, 1811x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť