Prepis RD

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky JUDr. Bachynec Miroslav

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Prepis RD

Dobrý deň, s priateľom sme si kúpili RD na priateľovu hypotéku. Dal mi generálnu plnú moc na zastupovanie nakoľko je on v zahraničí. Povedal mi, že si mám prepísať polku domu na seba.Chcem sa opýtať, ako mám postupovať a či je to možné keď tu on nieje, možem disponovať s domom? Ďakujem pekne za odpoveď.

JUDr. Bachynec Miroslav, Podbiel

Ak Ste si s priateľom kúpili dom tak nie je potrebná nič na Vás prepisovať, lebo by Ste mali byť obaja zapísaní ako podieloví spoluvlastníci. Ak nie ste zapísaní ako podieloví spoluvlastníci, tak prípadný prevod na Vašu osobu by bol možný za súhlasu peňažného ústavu ktorý poskytol hypotéku. Odporúčam prepis robiť v advokátskej kancelárii.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Skrátenie pracovného času

Dobrý deň chcela by som sa spýtať, pracujem v tri zmeny momentálne sa mi končí materská dovolenka.…

Stavebné úpravy v byte - potrebujem súhlas susedov?

Potrebujem súhlas susedov na prestavbu dvoch bytov v paneláku? Mám záujem na spojení dvoch bytov…

Nárok na invalidný dôchodok

Dobrý deň, chcela by som pomôcť s vecou, ktorá sa týka mojej tety. Pracovala ako opatrovateľka v…

Predaj majetku spoluvlastníkom alebo vyplatenie podielu

Dobrý den, mám velký dotaz. Jsem občan Slovenské republiky , ale jsem ženatý v České republice a…

Výpoveď z PP

Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu týkajúcu sa pracovného práva. Dňa xxx.2015 som dostala…

Nedoplatok VZP - ako ho vyrovnať?

Dobrý deň. Asi v roku 2008 ma VZP požiadala aby som ich informoval, kde som pracoval za posledných…

Ako postupovať pri rozvode a vysporiadaní vlastníctva nehnuteľnosti s manželkou?

Dobrý deň ,poprosil by som o odpoveď na moju otázku:Ideme sa s manželkou rozvádzať a ja by som mal…

Platí ústna dohoda pred súdom?

Dobry deň, mám jednu otázku, plati ústna dohoda pred súdom?

Kúpa pozemku s ťarchou/exekúciou?

Dobrý deň. Prosím o radu ako postupovať pri kúpe pozemku, na ktorý je uvedená exekúcia. Pozemok…

Prenájom pôdy a vysporiadanie BSM po 20 rokoch?

Dobrý deň. Pred štyrmi rokmi som prenajal pôdu súkromnej firme OMEGA 3 a teraz som sa dozvedel, že…

Vymáhanie dlhu za grafické práce

Dobrý deň, pre jednu firmu som ako fyz. osoba pripravovoval grafické práce (logo, banery), prácu…

Juraj, 25. 5. 2017, 2115x zobrazenie

vyzva

Dobry den chcem sa opytat mala som havariu kde som bola ako vinnik.Moja poistovna vsetko zaplatila…

Jana, 21. 2. 2019, 1426x zobrazenie