Prepis RD

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky JUDr. Bachynec Miroslav

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Prepis RD

Dobrý deň, s priateľom sme si kúpili RD na priateľovu hypotéku. Dal mi generálnu plnú moc na zastupovanie nakoľko je on v zahraničí. Povedal mi, že si mám prepísať polku domu na seba.Chcem sa opýtať, ako mám postupovať a či je to možné keď tu on nieje, možem disponovať s domom? Ďakujem pekne za odpoveď.

JUDr. Bachynec Miroslav, Podbiel

Ak Ste si s priateľom kúpili dom tak nie je potrebná nič na Vás prepisovať, lebo by Ste mali byť obaja zapísaní ako podieloví spoluvlastníci. Ak nie ste zapísaní ako podieloví spoluvlastníci, tak prípadný prevod na Vašu osobu by bol možný za súhlasu peňažného ústavu ktorý poskytol hypotéku. Odporúčam prepis robiť v advokátskej kancelárii.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Stavebné úpravy v byte - potrebujem súhlas susedov?

Potrebujem súhlas susedov na prestavbu dvoch bytov v paneláku? Mám záujem na spojení dvoch bytov…

Prepis RD

Dobrý deň, s priateľom sme si kúpili RD na priateľovu hypotéku. Dal mi generálnu plnú moc na…

Koľkokrát môžem byť agentúrou pridelený k užívateľskému zamestnávateľovi na dobu určitú?

Som zamestananý cez agentúru a mám 4 pridelenia na dobu určitú k užívateľskému zamestnávateľovi.…

Prenájom pôdy a vysporiadanie BSM po 20 rokoch?

Dobrý deň. Pred štyrmi rokmi som prenajal pôdu súkromnej firme OMEGA 3 a teraz som sa dozvedel, že…

Prevod majetku na hypotéku

Dobry den, s nebohym manželom sme kupili dom cez hypoteku. Mame spolu 2 deti (8 a 10 rokov), ktore…

Nepreplatenie nadčasov

Dobrý deň, 2,5roka som robil v nemeckej prac. agentúre ako vodič LKW s prac. zmluvou na 8hod…

Reklamácia nekvalitnej práce

Obraciam sa na Vás s otázkou, ktorú si potrebujem objasniť. Dal som si urobiť fasádu domu, podpísal…

Získanie majetku vydržaním

Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu, ako postupovať v prípade, keď som si začala vybavovať do…

Terezia, 27. 3. 2017, 2705x zobrazenie

Spaťvzatie žaloby

Dobrý den. Potreboval by som radu ,či je možné tkz.spaťvzatie žaloby jedným, v pripade ked sme…

Rekreačná chata - založená nehnuteľnosť

Dobrý deň, chcem sa opýtať, pred tromi rokmi som chcela manželovi pomôcť, nakoľko vstupoval do…

Vysporiadanie hyp. úveru medzi spoludlžníkmi

Dobrý deň, prosím Vás o radu ako vyriešiť môj problém. S bývalým partnerom sme si zobrali…

Darovacia zmluva + návrh na vklad

Dobrý deň, ak je v darovacej zmluve uvedené, že darca splnomocňuje obdarovaného na podanie návrhu…