Prenájom pôdy a vysporiadanie BSM po 20 rokoch?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky JUDr. Bachynec Miroslav

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Prenájom pôdy a vysporiadanie BSM po 20 rokoch?

Dobrý deň. Pred štyrmi rokmi som prenajal pôdu súkromnej firme OMEGA 3 a teraz som sa dozvedel, že firma sa premenovala. Čo môzem čakať od firmy, môžem prísť o spomínanú pôdu? Neskončila aj zmluva o prenájme pôdy? Rád by som ju ukončil, ale neviem ako, je tam jedna podmienka kde si prenajímateľka vyžaduje prednostné právo pri odpredaji hocikomu. Nepáči sa mi to. A ešte jeden dotaz, môžem požiadať súd o vysporiadanie bezpodieloveho vlastníctva po dvatsiatich rokoch? Ja som musel újsť od manželky s deťmi kôli útokom z manželkynej strany. Nevzal som si z bytu, len svoje veci. Ona sa bytu zbavila, no ostala mi figurovať na liste vlastníctva o dedičtve, z ktorého som musel vyplatiť ...

JUDr. Bachynec Miroslav, Podbiel

Firma sa môže premenovať. Ak jej zostalo rovnaké IČO - ide stále o tú istú firmu. O pôdu nemôžete prísť. Iba ak by Ste ju predal. Na to aby sme mohli dať presné stanoviskok možnosti skončenia nájmu je potrebné preštudovať zmluvu.

Právo prednosti kúpy v prospech nájomcu platí len vtedy, ak by Ste pôdu chcel predať počas trvania nájomného vzťahu.

BSM sa môže vysporiadať len do troch rokov od jeho skončenia, napr. právoplatným rozsudkom o rozvode manželstva. Byt ako bol zapísaný na oboch manželov Vaša manželka nemohla predať bez Vášho súhlasu ako spoluvlastníka...

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Skrátenie pracovného času

Dobrý deň chcela by som sa spýtať, pracujem v tri zmeny momentálne sa mi končí materská dovolenka.…

Výpoveď z PP

Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu týkajúcu sa pracovného práva. Dňa xxx.2015 som dostala…

Koľkokrát môžem byť agentúrou pridelený k užívateľskému zamestnávateľovi na dobu určitú?

Som zamestananý cez agentúru a mám 4 pridelenia na dobu určitú k užívateľskému zamestnávateľovi.…

Je pečiatka zamestnávateľa povinná pri prijatí výpovedi zamestnanca?

Dobrý deň prajem. Rada by som vás poprosila o radu.Ukončila som pracovný vzťah v skúšobnej dobe…

Prevod majetku na hypotéku

Dobry den, s nebohym manželom sme kupili dom cez hypoteku. Mame spolu 2 deti (8 a 10 rokov), ktore…

Nepreplatenie nadčasov

Dobrý deň, 2,5roka som robil v nemeckej prac. agentúre ako vodič LKW s prac. zmluvou na 8hod…

Povinnosti zamestnávateľa

Môj priateľ pracoval ako servisný technik na opravu záhradnej techniky. Jeden rok pracoval na…

Ako možem synovi v dome zrušiť trvalý pobyt bez jeho vedomia?

Dobrý deň, potrebujem radu. Žijem v rodinnom dome zo synom ktorý má 28 rokov, sú s ním vždy…

Pozicanie penazi

Pozicali sme peniaze osobe pred par rokmi, podpisane to bolo pred notarom (5000 eur). Dotycna…

Janka, 12. 6. 2017, 2411x zobrazenie

Výpoveď z organizačných dôvodov podľa paragrafu 63 odst. 1 písm. b/ zákona č. 311/2001 Z. z.

Dobrý deň, prosím Vás, dňa 27.01.2016 som dostal výpoveď zo zamestnania z organizačných dôvodov. Vo…

Spor o nehnuteľnosť

Dobrý deň, chcem sa informovať, ako vyriešiť situáciu, keď nehnuteľnosť vlastnia 2 blizke osoby a…

Kúpa pozemku s ťarchou/exekúciou?

Dobrý deň. Prosím o radu ako postupovať pri kúpe pozemku, na ktorý je uvedená exekúcia. Pozemok…