Prenájom pôdy a vysporiadanie BSM po 20 rokoch?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky JUDr. Bachynec Miroslav

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Prenájom pôdy a vysporiadanie BSM po 20 rokoch?

Dobrý deň. Pred štyrmi rokmi som prenajal pôdu súkromnej firme OMEGA 3 a teraz som sa dozvedel, že firma sa premenovala. Čo môzem čakať od firmy, môžem prísť o spomínanú pôdu? Neskončila aj zmluva o prenájme pôdy? Rád by som ju ukončil, ale neviem ako, je tam jedna podmienka kde si prenajímateľka vyžaduje prednostné právo pri odpredaji hocikomu. Nepáči sa mi to. A ešte jeden dotaz, môžem požiadať súd o vysporiadanie bezpodieloveho vlastníctva po dvatsiatich rokoch? Ja som musel újsť od manželky s deťmi kôli útokom z manželkynej strany. Nevzal som si z bytu, len svoje veci. Ona sa bytu zbavila, no ostala mi figurovať na liste vlastníctva o dedičtve, z ktorého som musel vyplatiť ...

JUDr. Bachynec Miroslav, Podbiel

Firma sa môže premenovať. Ak jej zostalo rovnaké IČO - ide stále o tú istú firmu. O pôdu nemôžete prísť. Iba ak by Ste ju predal. Na to aby sme mohli dať presné stanoviskok možnosti skončenia nájmu je potrebné preštudovať zmluvu.

Právo prednosti kúpy v prospech nájomcu platí len vtedy, ak by Ste pôdu chcel predať počas trvania nájomného vzťahu.

BSM sa môže vysporiadať len do troch rokov od jeho skončenia, napr. právoplatným rozsudkom o rozvode manželstva. Byt ako bol zapísaný na oboch manželov Vaša manželka nemohla predať bez Vášho súhlasu ako spoluvlastníka...

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Stavebné úpravy v byte - potrebujem súhlas susedov?

Potrebujem súhlas susedov na prestavbu dvoch bytov v paneláku? Mám záujem na spojení dvoch bytov…

Predaj majetku spoluvlastníkom alebo vyplatenie podielu

Dobrý den, mám velký dotaz. Jsem občan Slovenské republiky , ale jsem ženatý v České republice a…

Zmluvná pokuta a zrušenie internetových služieb

Dobrý deň, rada by som sa poradila vo veci zrušenia elektronických služieb, jedná sa o optický…

Je možné žiadat výživne na dieťa ak nemenovaný má doklady o zaplatení?

Dobrý večer. Prosím Vás, píšem za môjho priateľa. Posielal každý mesiac výživné na svoju dcéru na…

Je pečiatka zamestnávateľa povinná pri prijatí výpovedi zamestnanca?

Dobrý deň prajem. Rada by som vás poprosila o radu.Ukončila som pracovný vzťah v skúšobnej dobe…

Dávka v nezamestnanosti

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Som zamestnaná od 1.5.2014, uvažujem nad odchodom do zahraničia. Rada…

Výpoveď z PP

Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu týkajúcu sa pracovného práva. Dňa xxx.2015 som dostala…

Možu mať dlhy manžela dopad na moj maejtok nadobudnutý po rozvode?

Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu. S mojím manželom sme bývali spoločne v byte,ktorý sme nemali…

Odstúpenie od dohody o zložení blokovacieho depozitu

Dobrý deň, chceli by sme odstúpiť od dohody o zložení blokovacieho depozitu. Ide o kúpu domu. Kúpne…

Ako dlho sa môže vymáhať premlčaný dlh + ochrana osob. údajov

Premlčaný dlh z (ne) povoleného prečerpania účtu. Chcem sa opýtať, koľko vymáhacích spoločností si…

Vysporiadanie nehnuteľnosti

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s dotazom, ako by bolo vhodné postupovať pri vysporiadaní…

Vymáhanie škody po polroku, dohoda o uznaní dlhu

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či môže bývalý zamestnávateľ odo mňa požadovať podpísať dohodu o…