Alimenty

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Alimenty

Nemám nárok na náhradné výživné, pretože mám dieťa s iným. Ako postupovať, aby exmanžel začal platiť, mám to dať na súd? Chcela by som aj zvýšenie výživného. Exekúciu ignoruje, nič sa nedeje. Neplatí ani na druhé dieťa, ktoré má s inou.

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, v prípade aká máte záujem na zvýšenie výživného je potrebné sa obrátiť na súd s návrhom na zvýšenie výživného. Do úvahy treba ale vziať zmenu pomerov, ktorá mohla nastať na strane maloletého dieťaťa alebo na strane otca dieťaťa. Rozhodnúť o zmene vyživovacej povinnosti je totiž možné až potom ako sa zmenili pomery. Pokiaľ otec maloletého dieťaťa neplatí vyživné máte právo obrátiť sa na políciu a podať trestné oznámenie, neplatenie výživného za určitých podmienok je trestným činom.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Rozvod - musím sa zúčastniť rozvodu osobne?

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou. Manžel podal návrh na rozvod manželstva - žije dlhodobo v…

Premlčanie exekúcie - kedy je dlh premlčaný?

Dobrý deň. Zhruba pred piatimi rokmi mi prišiel list od exekútora, ktorý vymáhal dlh od Eurotelu za…

Som študentka VŠ -sú mi rodičia poviní platiť internát?

Dobrý deň, som študentkou prvého ročníka na UVLF v Košiciach. Odišla som na internát, lebo to bolo…

Ako vyňat družku z listu vlastníctva?

Drobrý deň, Pred osmymi rokmi som kúpil rod.dom na úver.Bývalá družka neplatila žiadné účty,ani…

Krivé obvinenie

Dobrý deň, na OSPOD nás "udal" anonym vo forme listu písaného na počítači, kde bolo plno hlúpostí a…

Dana, 22. 1. 2017, 3138x zobrazenie

Do kedy platí vyživovacia povinnosť rodiča?

Dobrý deň, mám nárok na to, aby otec platil mi výživné, s otcom nežijem vzhľadom na jeho agresívne…

Andrea, 20. 6. 2017, 2793x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Môže zamestnávateľ siahnuť na plat v roku 2019, keď urobil chybu v roku 2017, tým ze nesprávne

Môže zamestnávateľ len tak v roku, 2019 siahnuť na plat zamestnanca, keď urobil chybu ešte v roku…

Anna, 9. 12. 2019, 1302x zobrazenie

Dokedy má rodič vyživovaciu povinnosť?

Dobrý deň, chcela by som sa ešte opýtať, či má moj otec voči mne nejakú vyživovaciu povinnosť ešte.…

Výživné, exkeúcia, starostlivosť o deti

Kedže som napadla trestný rozkaz, prišiel mi termín pojednávania vo veci výživného. Po rozvode a…

Zrušenie vyživovacej povinnosti na plnoleté dieta

Dobrý deň obraciam sa s prosbou o radu. Pred pár dňami som dostala list zo súdu otec podal o…

Družka a starostlivosť o dieťa

Dobrý večer. Mal by som otázku ohľadom družky. Pracujem v zahraniči a už vyše mesiaca a pol nič…

Rozvod a dom na hypotekárny úver - ako postupovať?

Pekný deň prajem, Chcem sa opýtať s manželom sme 8rokov dve maloleté deti. Pred nedávnom sme kúpili…