Alimenty

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Alimenty

Nemám nárok na náhradné výživné, pretože mám dieťa s iným. Ako postupovať, aby exmanžel začal platiť, mám to dať na súd? Chcela by som aj zvýšenie výživného. Exekúciu ignoruje, nič sa nedeje. Neplatí ani na druhé dieťa, ktoré má s inou.

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, v prípade aká máte záujem na zvýšenie výživného je potrebné sa obrátiť na súd s návrhom na zvýšenie výživného. Do úvahy treba ale vziať zmenu pomerov, ktorá mohla nastať na strane maloletého dieťaťa alebo na strane otca dieťaťa. Rozhodnúť o zmene vyživovacej povinnosti je totiž možné až potom ako sa zmenili pomery. Pokiaľ otec maloletého dieťaťa neplatí vyživné máte právo obrátiť sa na políciu a podať trestné oznámenie, neplatenie výživného za určitých podmienok je trestným činom.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Aké sú podmienky na to, aby som mohla niekomu prenechať byt formou darovacej zmluvy?

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, aké sú podmienky na to, aby som mohla niekomu prenechať byt…

Zmluva o zmluve budúcej - výstavba RD

Dobrý deň, chcel by som poradiť. 13.01.2016 som podpísal zmluvu o budúcej zmluve o dielo. Jedná sa…

Martin, 22. 1. 2017, 2524x zobrazenie

"vrátenie peňazí"

Dobrý deň mám takú otázku.Mal som priateľku vydatú podotýkam boli sme spolu 6rokov no a za tých…

Milan, 7. 3. 2017, 2404x zobrazenie

Vymáhanie výživného

Dobrý deň, veľmi by som potrebovala vašu radu. Potrebovala by som vedieť či uspejem u exekútora v…

Lenka, 22. 3. 2017, 2279x zobrazenie

navrat do prace po rodičovskej dovolenke

Dobrý deň,som zamestnaná na dobu neurčitú,počas ktorej som už druhý krát za sebou najprv na…

Tímea, 18. 10. 2017, 2214x zobrazenie

Vada bytu - kúpa nehnuteľnosti

Pred kúpou bytu som sa pýtala na hlučnosť  susedov a ich správanie. Malo byt bezproblémové, čo…

Veronika, 13. 11. 2017, 2261x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Zaplatenie dlžnej sumy za zanedbanie povinnej výživy

Dostal som z prokuratúry návrh na žalobu na okresný súd a chcem sa opýtať, že ešte pred vynesením…

Rozvod a ako potom postupovať

Dobrý deň, manželka podala návrh na rozvod, ktorý sa zrejme onedlho uskutoční. Zosobášili sme sa v…

Výživné - mám nárok od bývalého partnera žiadať výživné zpätne?

Dobrí deň, obraciam sa na Vás o radu, chcem sa spýtať mám nárok žiadať od bývalého partnera spätne…

Finančné vysporiadanie v manželstve, ktoré nefunguje z dôvodu nevery manžela, ak manželia ostanú v spoločnej domácnosti.

Som 13 rokov vydatá a manžel má 9 rokov priateľku. Prestal so mnou intímne žiť, komunikovať,…

Trvá povinnosť otca platiť výživné ak si dieťa nájde brigádu?

Dobrý deň, dcéra má 22 rokov, študuje na univerzite v zahraničí. Našla si brigádu. Moja otázka…

Doplatenie výživného

Dobrý deň. Chcem sa opýtať na doplatenie výživného zpatne za minulý rok. Nemám určené platenie…