Alimenty

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Alimenty

Nemám nárok na náhradné výživné, pretože mám dieťa s iným. Ako postupovať, aby exmanžel začal platiť, mám to dať na súd? Chcela by som aj zvýšenie výživného. Exekúciu ignoruje, nič sa nedeje. Neplatí ani na druhé dieťa, ktoré má s inou.

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, v prípade aká máte záujem na zvýšenie výživného je potrebné sa obrátiť na súd s návrhom na zvýšenie výživného. Do úvahy treba ale vziať zmenu pomerov, ktorá mohla nastať na strane maloletého dieťaťa alebo na strane otca dieťaťa. Rozhodnúť o zmene vyživovacej povinnosti je totiž možné až potom ako sa zmenili pomery. Pokiaľ otec maloletého dieťaťa neplatí vyživné máte právo obrátiť sa na políciu a podať trestné oznámenie, neplatenie výživného za určitých podmienok je trestným činom.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Výmaz z registra trestov - ako a kde mám požiadať o výmaz zápisu trestného činu z registra trestov?

Vedeli by ste mi prosím poradiť ako a kde mám požiadať o výmaz zápisu trestného činu z registra…

Domáhanie sa predkupného práva ako spolupodielnik ornej pôdy

Dobrý deň, V roku 2003 predal spolupodielník ornú pôdu PD bez toho aby ma oslovil ako…

Úhrada za uživanie bytu po rozvode

Želám dobrý deň. Mám 67 r. a som dôchodca.Chcel by som Vás poprosiť o pomoc alebo radu. Som 8 r.…

Zaplatenie peňažného trestu

Dobrý deň. Potrebovala by som právnickú radu. Zo súdu mi prišla výzva na zaplatenie finančného…

Vyzivne

Dobry deň,keďže ex manžel neplati nadeti,nikde nerobi nema žiaden prijem,exekurorka založila ex…

Adriana, 30. 1. 2017, 2692x zobrazenie

Bsm

Je možné mimosúdne zrušiť BSM počas manželstva, keď sa manželia dohodnú a rozdelia sami a potom by…

Lubos, 12. 6. 2017, 2788x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Vyrovnanie po rozvode

V decembri budú 3roky od rozvodu.Bývalému manželovi ostalo 20 000€ a všetok hnuteľný majetok…

Trvá povinnosť otca platiť výživné ak si dieťa nájde brigádu?

Dobrý deň, dcéra má 22 rokov, študuje na univerzite v zahraničí. Našla si brigádu. Moja otázka…

Rozdelenie dedičstva

Dobrý deň. Som 2x vydatá, mám 1 dieťa z prvého manželstva, s druhým manželom nemáme žiadne deti. …

Rozvod pre neveru, majetok je na manžela, ako postupovať?

Som 38 rokov vydatá. Majetok je napísaný na manžela a chcem sa rozviesť pre neveru. Nemáme…

Rozvod a dom na hypotekárny úver - ako postupovať?

Pekný deň prajem, Chcem sa opýtať s manželom sme 8rokov dve maloleté deti. Pred nedávnom sme kúpili…

Zapísať partnera ako spoluvlastníka bytu ktorý som si sama kúpila na úver?

Dobrý večer. Pred dvoma rokmi som si vzala úver a kúpila som si byt. Teraz sa idem vydávať a…