Vecné bremeno

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Vecné bremeno

Je možné, aby bolo zriadené vecné bremeno k ornej pôde, ktorú vlastním a využívam na súkromné účely (nie na podnikanie), že osoba (príbuzná), ktorá nie je vlastníkom pozemku môže tiež počas svojho života užívať túto ornú pôdu. Existuje také vecné bremeno? Ďakujem

Veronika, 24. 9. 2019, 597x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

firemny vylet

Prihlasila som sa na zajazd z firmy, koli chorobe som sa ho nezucastnila .Firma bola oboznamena o…

Jana Rakosova, 10. 1. 2019, 1347x zobrazenie

Ručiteľ

Moj dobrý priateľ mi robí ručiteľa na hypotéku. Po čase sa mu to rozležalo v hlave a povedal, že si…

Martin, 24. 10. 2017, 2207x zobrazenie

Predaj maľovaných obrazov

Prajem dobrý deň. Láskavo prosím, poraďte mi, aké mám povinnosti voči štátu, ak chcem predať…

Exekúcia

Dobrý deň. Mala som 4 pozičky od slovenskej pozičovne. Platila som pravidelne pokial manžel…

Sona, 14. 2. 2017, 2631x zobrazenie

Reklama

Dobrý deň, chcel som sa spýtať či je možné vysúdiť obnos peňazí od spoločnosti Playboy, za…

Mám nejakú povinnosť umožniť členom rodiny bývanie v mojej nehnuteľnosti kde majú nahlásený trvalý pobyt, keď môj súhlas na trvalý pobyt nedostali a v dare žiadne vecné b

Dobrý deň, som majiteľom nehnuteľnosti, ktorú som dostal ako dar darovacou zmluvou. Pôvodný majiteľ…