Termín vyplatenia odstupného

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Termín vyplatenia odstupného

Dobrý deň, Rád by som sa poradil ohľadom vzniknutej situácie s bývalím zamestnávateľom. Rozviazal som pracovný pomer dohodou o skončení pracovného pomeru k 28.2.2017 Dohodli sme sa, že mi bude vyplatená odmena vo výške 1,5 - násobku mesačného zárobku. Je to uvedené v Článku III. dohody o skončení pracovného pomeru. Termín vyplatenia odstupného nie je uvedený. Chcem sa informovať do kedy je zamestnávateľ povinný vyplatiť mi dohodnuté odstupné?

Radoslav, 31. 3. 2017, 754x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V zmysle § 76, ods. 6 Zákonníka práce ,, Odstupné vypláca zamestnávateľ po skončení pracovného pomeru v najbližšom výplatnom termíne určenom u zamestnávateľa na výplatu mzdy, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Som študentka VŠ -sú mi rodičia poviní platiť internát?

Dobrý deň, som študentkou prvého ročníka na UVLF v Košiciach. Odišla som na internát, lebo to bolo…

Anonym, 7. 11. 2016, 979x zobrazenie

Vklad do katastra

Je možné v jednom návrhu na vklad do katastra nehnuteľností previesť majetok viacerých osôb…

Milan, 21. 4. 2017, 813x zobrazenie

vyzivné na partnerove deti

dobry den, rátam sa ako spoluposudzovaná osoba pri vypocitavani vyzivneho na partnerove deti ak nie…

Emily, 18. 10. 2017, 640x zobrazenie

Vada bytu - kúpa nehnuteľnosti

Pred kúpou bytu som sa pýtala na hlučnosť  susedov a ich správanie. Malo byt bezproblémové, čo…

Veronika, 13. 11. 2017, 646x zobrazenie

Odsúdenie a povinnosť platiť výživné

Odsúdili ma na 12 mesiacov za neplatenie výživného. Šéf mi chce dlžnú sumu vyplatiť. Mám sa odvolať…

Stanislav, 22. 11. 2017, 774x zobrazenie

Parkovanie mimo cesty v zóne vyznačenej značkou IP27a

Chcem sa spýtať, či sa vzťahuje zákon o premávke na pozemných komunikáciách aj na miesto mimo cesty…

Tomáš, 29. 11. 2017, 862x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Rozvádzam sa, potrebujem k vycestovaniu s dieťaťom do zahraničia manželov súhlas?

S manželom sa budeme rozvádzať čoskoro a moja otázka znie = keď mi zveria dcéru do výhradnej…

Anonym, 26. 10. 2016, 1332x zobrazenie

Delenie majetku po prípadnom rozvode

Dobrý deň. Máme problém v manželstve ktoré trva 21 rokov. Máme tri deti už dospelé. S manželkou už…

Anonym, 11. 10. 2016, 697x zobrazenie

BSM a finančné vyrovnanie pri rozvode - čo môžem čakať?

Manželka vlastnila byt už pred manželstvom, po 4 rokoch manželstva byt predala a kúpili sme dom už…

Anonym, 22. 8. 2016, 1244x zobrazenie

Predaj alebo darovanie nehnuteľnosti

Dobrý deň, veľmi Vás prosím o radu. Moji rodičia vlastnia byt a chcú ho prepísať na mňa a moju…

Anonym, 22. 12. 2016, 1031x zobrazenie

Termín vyplatenia odstupného

Dobrý deň, Rád by som sa poradil ohľadom vzniknutej situácie s bývalím zamestnávateľom. Rozviazal…

Radoslav, 31. 3. 2017, 754x zobrazenie

Aké sú podmienky na to, aby som mohla niekomu prenechať byt formou darovacej zmluvy?

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, aké sú podmienky na to, aby som mohla niekomu prenechať byt…

Anonym, 15. 9. 2016, 1035x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť