rozvod

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
rozvod

Dobrý deň rada by som vedela ako postupovať pri rozvode áno viem napísať na súd poslať 3 kopie toto všetko viem. No viem že kým začne konanie môže to trvať moja otázka znie máme syna má 15 mesiacov mojmuž je typ muža ktorý sa o malého bude byť nie preto aby malému bolo dobre ale preto aby ublížil mne aj keď ublíži aj malému chcem vedieť že keď podám žiadosť na rozvod čo robiť aby bol malý zverený mne kým neprebehne súdne pojednávanie. som na materskej muž pracuje.

Michaela, 27. 1. 2017, 2532x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Po podaní návrhu na rozvod sa Vaša situácia nezmení pokiaľ otec dieťaťa nepodá návrh na úpravu práv a povinností k maloletému dieťaťu na čas do rozvodu alebo návrh na nariadenie neodkladného opatrenia, aby bolo dieťa zverené do jeho osobnej starostlivosti. Ak sa tak nestane dieťa ostáva vo Vašej osobnej starostlivosti až dovtedy, kým nenadobudlo právoplatnosť rozhodnutie súdu o rozvode manželstva. Ak by samozrejme súd rozhodol inak ako dúfate.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Darovanie nehnuteľnosti vs. predaj nehnuteľnosti

Dobrý deň. Darovala som dcérke dom v juni 2016 Darov.zmluvou & 628 a nasl.Obč.z.Je na liste…

Požičal si 800 eur a exekútor vymáha 9000 - ako sa brániť?

Syn si požičal cez nebankovku 20 000, -SK, teraz nebankovka cez exekútora vymáha vyše 9 000 eur…

Ako docieliť aby dieťa bolo v mojej starostlivosti?

Dobrý deň prajem, ja by som sa chcela spýtať, v prípade starostlivosti o dieťa, ak muž a žena…

Prepis domu

Dobrý večer. Chcem sa informovať ohľadom prepisu domu. Žijem s mamou, ktorá má 80 rokov a dvoma…

Antónia, 28. 4. 2017, 2781x zobrazenie

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Dobrý deň. Keď ako spotrebiteľ mám právo odstúpiť od kúpnej zmluvy, môže mi toto právo predajca…

Juraj, 10. 10. 2017, 2273x zobrazenie

udelenie doživotného prava na bývanie

žijem s partnerom už 8 rokov, neni sme zobratí, bývame v našom dome, kde som majitelkou polovice…

Viera, 23. 10. 2017, 2826x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

pridelenie dieťaťa po rozvode otcovi

Moja krstná sa rozvádza,chcem sa spýťať aká je šanca že pridelia maloletú 13 ročnú sesternicu do…

Jana, 15. 8. 2017, 2623x zobrazenie

vyzivné na partnerove deti

dobry den, rátam sa ako spoluposudzovaná osoba pri vypocitavani vyzivneho na partnerove deti ak nie…

Emily, 18. 10. 2017, 2290x zobrazenie

Rozvod/vysporiadanie majetku

Pekný deň prajem, chcela by som sa informovať. Budeme sa rozvádzať/prišla som mu na neveru.…

Lucia, 10. 1. 2019, 2253x zobrazenie

zapretie otcovstva

Dobrý deň, môj súčasný partner má s bývalou partnerkou dve maloleté deti, ktoré boli súdom zverené…

Klára, 9. 2. 2017, 2797x zobrazenie

Príspievanie na matku

Dobrý deň, prosím o radu. Môj manžel má rodičov alkoholikov, sú rozvedený. Jeho matka z alkoholizmu…

Zuzana, 27. 1. 2017, 2249x zobrazenie

určenie vyživneho

ziadost o rozvod bola podana 30.1.2017, nedohodli sme sa na vyživnom,muž je nezamestany dlhodobo.…

Linda, 22. 9. 2017, 2383x zobrazenie