Povolenie na trvalý pobyt na 5 rokov

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Povolenie na trvalý pobyt na 5 rokov

Dobrý deň, So snúbenicou sa chceme zosobášiť. Je z tretej krajiny (Ukrajina) a achceme požiadať o Trvalý pobyt na 5 rokov za účelom zlúčenia rodiny. V tomto body by som sa ale chcel opýtať, či schválením tohto trvalého pobytu člena tretej krajiny by manželka mohla legálne hľadať prácu a zamestnať sa v SR alebo si to vyžaduje ešte ďalšie legislatívne/administratívne úkony? Určite by sme boli obaja spokojnejší, keby sa mohla v kľude zamestnať a život by bol kľudnejší. Ďakujem pekne. Maroš.

Maroš, 21. 2. 2017, 967x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Exmanželka mi zabraňuje v styku s dcérou

 S exmanželkou sme rozvedení od februára. Súdom bola určená dcárka jej, pričom po vzájomnej…

Rozdelenie dedičstva

Dobrý deň. Som 2x vydatá, mám 1 dieťa z prvého manželstva, s druhým manželom nemáme žiadne deti. …

Výživné, exkeúcia, starostlivosť o deti

Kedže som napadla trestný rozkaz, prišiel mi termín pojednávania vo veci výživného. Po rozvode a…

Rozvádzam sa. Mám nárok žiadať od manžela aby mi prispieval na náklady spojené s tehotenstvom?

Som s manželom v rozvodovom konaní. Som tehotná. Chcem sa spýtať - mám nárok žiadať od môjho…

Zrušenie vyživovacej povinnosti na plnoleté dieta

Dobrý deň obraciam sa s prosbou o radu. Pred pár dňami som dostala list zo súdu otec podal o…

Od kedy možem platiť znížené výživné

Dobrý deň, manželovi bolo znížené výživné rozhodnutím okresného súdu, kde bolo ale vo výroku…