Exekúcia

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Exekúcia

Dobrý deň. Mala som 4 pozičky od slovenskej pozičovne. Platila som pravidelne pokial manžel neprišiel o prácu. Nakoniec mi úvery spoplatnili a už to má v rukách exekútor zo spoločnosti intrum justitia . Žiada odo mňa len za jednu pozičku mesačnú splátku čo najviac že 500 e. Kedže moj prijem je 420e, nieje možné aby som toľko platila a to ešte na 4 pozičky. Vyhráža sa, že ma dá na súd. Nakolko som už tehotná a som na PN moj príjem je uz len 270e.čo mam robit?manžel je živnostnik a nemá prácu.

Sona, 14. 2. 2017, 2738x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Z vašej otázky nie je jasné, či je pohľadávka ešte v štádiu predsúdneho konania, alebo je už v exekučnom konaní. V každom konaní sa dá brániť. Tiež je potrebné pozrieť zmluvu či neobsahuje neprijateľné zmluvné podmienky, nakoľko môže byť aj neplatná. Odporúčam Vám vyhľadať advokáta nech prezrie všetky zmluvy a on Vám priamo odporučí ďalší postup. Každopádne Vám odporúčam brániť sa nenechať sa vystrašiť. Súdny exekútor je samostatný orgán nie je zamestnancom spoločnosti intrum justitia môže však pre túto spoločnosť vykonávať exekúciu. Preto odporúčam vyhľadať právnu pomoc.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Vymáhanie dlhu o ktorom neviem?

Dobrý deň, dnes nám bola do schránky vhodená obálka a po otvorení som ostala mierne šokovaná. Je…

Dlh za tuv

Dobry den.chcela by som Vas poprosit o radu.moja matka predala minuly rok byt a kupil sa mensi.za…

Úprava styku s dieťaťom

Dobrý deň, chcem sa len spýtať, či ak teraz podám žiadosť o rozvod s manželkou, s ktorou nežijem v…

Alimenty

Nemám nárok na náhradné výživné, pretože mám dieťa s iným. Ako postupovať, aby exmanžel začal…

rucitel

Dobrý deň.Som ručiteĺ pôžicky aj s ex priatelom jemu kamaratovy.Po par mesiacoch od pôžičky mi…

Zuzana, 27. 1. 2017, 2618x zobrazenie

Patrí garáž ktorú sme kúpili do BSM?

Dobrý deň, manželia sme od roku 1974, pred rokom 1989 sme kupili garáž, bez pozemku, nakoľko tam…

Maria, 2. 5. 2017, 2633x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Darovacia zmluva - čo všetko obnáša klauzula "poskytnúť darujúcemu potrebnú pomoc v starobe"?

Dobrý deň, Potreboval by som vysvetliť, či ozrejmiť klauzulu v darovacej zmluve. Ak je tam…

rozdelenie majetku

Dobrý deň, Ja a moja sestra, sme po rodičoch (sme siroty) zdedili 3 izbovy byt a chalupu. Obaja…

Marta, 9. 2. 2017, 2490x zobrazenie

Mám nejakú povinnosť umožniť členom rodiny bývanie v mojej nehnuteľnosti kde majú nahlásený trvalý pobyt, keď môj súhlas na trvalý pobyt nedostali a v dare žiadne vecné b

Dobrý deň, som majiteľom nehnuteľnosti, ktorú som dostal ako dar darovacou zmluvou. Pôvodný majiteľ…

Môžem žiadať aby ma vyplatili po dedičstve a z akej hodnoty domu?

Dobrý deň, chcem sa poradiť, pred rokom mi zomrela mamina, ktorá vlastnila polovicu nášho domu…

Porušenie ústnej dohody

Dostal som sa do nekonečného kolotoču s kamarãtom.V marci tohto roku si odomna požičal zváračku na…

Dedičstvo

Som v dôchodkovom veku a žijem v penzióne pre seniorov, čo mám urobiť pre to, aby sa v prípade…