Exekúcia

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Exekúcia

Dobrý deň. Mala som 4 pozičky od slovenskej pozičovne. Platila som pravidelne pokial manžel neprišiel o prácu. Nakoniec mi úvery spoplatnili a už to má v rukách exekútor zo spoločnosti intrum justitia . Žiada odo mňa len za jednu pozičku mesačnú splátku čo najviac že 500 e. Kedže moj prijem je 420e, nieje možné aby som toľko platila a to ešte na 4 pozičky. Vyhráža sa, že ma dá na súd. Nakolko som už tehotná a som na PN moj príjem je uz len 270e.čo mam robit?manžel je živnostnik a nemá prácu.

Sona, 14. 2. 2017, 2630x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Z vašej otázky nie je jasné, či je pohľadávka ešte v štádiu predsúdneho konania, alebo je už v exekučnom konaní. V každom konaní sa dá brániť. Tiež je potrebné pozrieť zmluvu či neobsahuje neprijateľné zmluvné podmienky, nakoľko môže byť aj neplatná. Odporúčam Vám vyhľadať advokáta nech prezrie všetky zmluvy a on Vám priamo odporučí ďalší postup. Každopádne Vám odporúčam brániť sa nenechať sa vystrašiť. Súdny exekútor je samostatný orgán nie je zamestnancom spoločnosti intrum justitia môže však pre túto spoločnosť vykonávať exekúciu. Preto odporúčam vyhľadať právnu pomoc.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Ako vymáhať pohľadávku?

Dobry den, dna 12.02.2016 som sa dohodol s kolegom ze mu poziciam 3000 eur. Na to mi podpisal…

Právo otca na starostlivosť o deti

Dobrý deň. Som rozvedený 3 roky exmanželka pred dvoma rokmi začala chodiť po krčmách a baroch  …

rozdelenie majetku

Dobrý deň, Ja a moja sestra, sme po rodičoch (sme siroty) zdedili 3 izbovy byt a chalupu. Obaja…

Marta, 9. 2. 2017, 2377x zobrazenie

Vyrovnanie so súrodencom - dedičstvo

Dobrý deň, manželovi zomrel otec vo februári 2014. V rodinnom dome ostala bývať invalidná matka a…

Monika, 20. 2. 2017, 2878x zobrazenie

Vecné bremeno na prechod a prejazd

Dobrý deň, ideme stavať na pozemku, ku ktorému vedie komunikácia, ktorá je však vo vlastníctve…

Adriana, 15. 3. 2017, 2463x zobrazenie

Manko a dohoda o hmotnej zodpovednosti

Počas mojej smeny došlo ku krádeži a teda k manku 100€. Kamerový záznam nemáme (kameru áno). Vedúci…

Monika, 14. 12. 2017, 1986x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Vrátenie darov nadobudnutých počas manželstva

Dobrý deň, chcem sa spýtať, sme s manželom v rozvodovom konaní a včera mi napísal sms, že sa…

Jana, 22. 1. 2017, 2242x zobrazenie

Poplatky za zmeny zájazdu

Dobrý den chcem sa opýtať alebo poradiť..Mám zakúpený zájazd do Turecka od 31.8.2017 do 7.9.2017…

Jana, 2. 5. 2017, 2201x zobrazenie

Škoda na majetku

Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako by som mal postupovať pri riešení nasledovného problému: Na…

Jaroslav, 7. 4. 2017, 2373x zobrazenie

ochrana práva na obci, ak došlo k zrejmému zásahu do pokojného stavu

Vlastním časť dvojdomu so záhradou, podielový spoluvlastn. začal z mojej časti záhrady o výmere cca…

Marta, 4. 5. 2017, 2298x zobrazenie

Vymáhanie pohľadávky - stávkovanie

Je právne vymáhateľné, pokiaľ som poslal podvodníkovi peniaze za služby spojené so stávkovaním?…

Lukas, 20. 9. 2017, 2243x zobrazenie

Predaj maľovaných obrazov

Prajem dobrý deň. Láskavo prosím, poraďte mi, aké mám povinnosti voči štátu, ak chcem predať…