Dedenie

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Dedenie

Pri dedičskom konani sudny komisar urcil zavet spisanu na pocitači za neplatnú z 2. dôvodov. 1. Svedkovia v zavete - rodicia, strýko, teta dedičov, 2. Vydedenie osoby ( sestra) pozostalého.Je mozne pri odvolaní, že by sudca rozhodol ze spomenuty dedicia v neplatnej zaveti by nakoniec dedili ?

Miroslav, 12. 4. 2022, 247x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Zákaz vstupu do podniku so šiltovkou

Možu mi zakázať vstup do podniku v čiapke alebo šiltovke? Je na to zákon?

Zdenp, 10. 10. 2017, 2973x zobrazenie

Právo v bytovom dome

Dobrý deň.V. 6 poschodovom bytovom dome máme v garzonke starú ženu ktorej je hygiena cudzia,páchne…

Alexander, 25. 5. 2017, 2240x zobrazenie

Manželstvo s cudzincom, trvalý pobyt, pohyb po EU

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Uzavrela som manželstvo s Albáncom minulý týždeň,v pondelok…

Nikola, 29. 11. 2017, 2336x zobrazenie

Darovacia zmluva - čo všetko obnáša klauzula "poskytnúť darujúcemu potrebnú pomoc v starobe"?

Dobrý deň, Potreboval by som vysvetliť, či ozrejmiť klauzulu v darovacej zmluve. Ak je tam…

Odstúpenie od nájomnej zmluvy

31.1.2017 som uzatvorila nájomnu zmluvu,pričom som prenajímateťovi zaplatila nájomne za jeden…

Maria, 3. 2. 2017, 2486x zobrazenie

Ručiteľ

Moj dobrý priateľ mi robí ručiteľa na hypotéku. Po čase sa mu to rozležalo v hlave a povedal, že si…

Martin, 24. 10. 2017, 2209x zobrazenie