Výživné

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Výživné

Dobrý den, problém spočíva v nie načas platenom výživnom na dcéru. Súd stanovil vyzivne na 200 eur v čo aj otec súhlasil. Výživné posiela vždy posledný deň v mesiaci a aj to si ho už posledny týždeň musím prosikat. Momentálne je 6teho a ešte za minulý mesiac neposlal. Vyhovára sa že chodí neskoro z práce a nestíha banku, potom zasa zabudol... Žijem sama v podnájme, ešte mám dcéru z predchádzajúce vzťahu ktorá je v striedavej starostlivosti. Výplata mi chodí v 8 dni v mesiaci a už ku koncu mesiacu peniaze chýbajú, tak si musím požičiavať od rodiny kym zasa nejaké neprídu. Dá sa niečo podniknúť aby posielal na čas výživné? Ďakujem za odpoveď

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, môžete podať návrh na vykonaie exekúcie nielen na zameškané výživné ale aj na bežné výživné. Súdny exekútor mu bude vykonávať napríklad zrážky zo mzdy a každý mesiac Vám výživné príde na Váš účet.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Vymáhanie dlhu 5 rokov po smrti poručiteľa

Po smrti poručiteľa bola nehnuteľnosť prepísaná na 3 dedičov. Jeden z dedičov dom užíva, no zmluvu…

vyriešenie vlastníckeho vzťahu k neexistujúcej nehnuteľnosti

Pekný deň. Som vlastníkom pozemkov v Kremnici,  kde na jednej parcele stojí rodinný dom…

Strata občianskeho preukazu

Dobrý deň, pred pár rokmi som stratil občiansky preukaz a nenahlásil som to asi 3 mesiace. V tom…

zalozne pravo banky a exekucia

Dobrý deň poprosím o radu ak na nehnuteľnosť má záložné právo banka hypotekárny úver môže exekútor…

Adriana, 27. 1. 2017, 2957x zobrazenie

Predaj nebytového pristoru - prístavby?

Dobry den, chcem sa opýtať. Zdedil som po otcovi časť nebytoveho priestoru. Chcem odpredať moju…

Jan, 27. 2. 2017, 2636x zobrazenie

Informácia

Dobrý večer. Volám sa Boris Hupka a manželka Anna Hupková. Chcel by som sa opýtať,čo máme robiť keď…

Boris, 3. 3. 2017, 2572x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Zrušenie vyživovacej povinnosti na plnoleté dieta

Dobrý deň obraciam sa s prosbou o radu. Pred pár dňami som dostala list zo súdu otec podal o…

Platenie výživného plnoletej dcére

Dobrý večer. Moja dcéra má 20 rokov a posledný rok strednej školy (externe) býva s priateľom v…

Fuska a vratenie zalohy

Dobry den mam taku otazocku asi pred 2tyzdnami moj partner zacal pracovat na fusku u mladej rodinky…

Henrieta, 23. 10. 2018, 1894x zobrazenie

Výživné - mám nárok od bývalého partnera žiadať výživné zpätne?

Dobrí deň, obraciam sa na Vás o radu, chcem sa spýtať mám nárok žiadať od bývalého partnera spätne…

BSM a odmena pravnika

Dobrý deň.  Rada by som Vás požiadala o radu. Rozvádzam sa a podala som žalobu na súd o…

Podaný návrh na úpravu práv a povinností rodičov k mal. deťom s ktorým nesúhlasim

Dobry den, dnes som nahodou zistila ze moj este manzel podal pred vyse mesiacom na sud navrh na …