Výživné

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Výživné

Dobrý den, problém spočíva v nie načas platenom výživnom na dcéru. Súd stanovil vyzivne na 200 eur v čo aj otec súhlasil. Výživné posiela vždy posledný deň v mesiaci a aj to si ho už posledny týždeň musím prosikat. Momentálne je 6teho a ešte za minulý mesiac neposlal. Vyhovára sa že chodí neskoro z práce a nestíha banku, potom zasa zabudol... Žijem sama v podnájme, ešte mám dcéru z predchádzajúce vzťahu ktorá je v striedavej starostlivosti. Výplata mi chodí v 8 dni v mesiaci a už ku koncu mesiacu peniaze chýbajú, tak si musím požičiavať od rodiny kym zasa nejaké neprídu. Dá sa niečo podniknúť aby posielal na čas výživné? Ďakujem za odpoveď

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, môžete podať návrh na vykonaie exekúcie nielen na zameškané výživné ale aj na bežné výživné. Súdny exekútor mu bude vykonávať napríklad zrážky zo mzdy a každý mesiac Vám výživné príde na Váš účet.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Ako sa vypočítavajú úroky z omeškania u platovného rozkazu?

Dostal som platobný rozkaz od súdu, že mám zaplatiť 8 000 eur s úrokom z omeškania vo výške 5,05%…

Výživné - kedy zaniká povinnosť platiť?

Dobry den. Moja dcera tento rok maturovala a do 31.8. bola vedena ako student. Od 1.9. ma pracovny…

Vymáhanie peňazí od kamarátky ktorej som požičala na dobré slovo

Dobrý večer,chcela by som sa vás opýtať na radu ako postupovať pri vymáhaní peňazí od kamarátky…

Dosiahnutie styku s dcérkou

Dobrý deň. Bývalá priateľka mi prestala dávať dcérku. Nie som písaný v rodnom liste, keďže v čase…

Zverenie do osobnej starostlivosti matky

Dobrý deň, poprosím Vás chcem sa informovať ako sa postupuje v prípade s určením priezviska dieťaťa…

Získanie majetku vydržaním

Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu, ako postupovať v prípade, keď som si začala vybavovať do…

Terezia, 27. 3. 2017, 2705x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Rodičovský únos

Dobrý deň, s manželkou už nejaký čas nenažívame, ja som v Bratislave (mám tu trvalý pobyt) a ona s…

Výživné, exkeúcia, starostlivosť o deti

Kedže som napadla trestný rozkaz, prišiel mi termín pojednávania vo veci výživného. Po rozvode a…

Otec na mňa neplatí riadne výživné, iba časť. Ja som nezamestnaná.

Mám 21 rokov, žijem s maminou, ktorá je s otcom rozvedená. Súd mu určil výživné, ale s tým, že mu…

Dosiahnutie styku s dcérkou

Dobrý deň. Bývalá priateľka mi prestala dávať dcérku. Nie som písaný v rodnom liste, keďže v čase…

Dovolenka s druhým rodičom

Dobrý deň prajem. Prosím o pomoc a radu ako máme postupovať, ak otec svoju 6 ročnú dcéru chce vziať…

Podaný návrh na úpravu práv a povinností rodičov k mal. deťom s ktorým nesúhlasim

Dobry den, dnes som nahodou zistila ze moj este manzel podal pred vyse mesiacom na sud navrh na …