Výživné

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Výživné

Dobrý den, problém spočíva v nie načas platenom výživnom na dcéru. Súd stanovil vyzivne na 200 eur v čo aj otec súhlasil. Výživné posiela vždy posledný deň v mesiaci a aj to si ho už posledny týždeň musím prosikat. Momentálne je 6teho a ešte za minulý mesiac neposlal. Vyhovára sa že chodí neskoro z práce a nestíha banku, potom zasa zabudol... Žijem sama v podnájme, ešte mám dcéru z predchádzajúce vzťahu ktorá je v striedavej starostlivosti. Výplata mi chodí v 8 dni v mesiaci a už ku koncu mesiacu peniaze chýbajú, tak si musím požičiavať od rodiny kym zasa nejaké neprídu. Dá sa niečo podniknúť aby posielal na čas výživné? Ďakujem za odpoveď

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, môžete podať návrh na vykonaie exekúcie nielen na zameškané výživné ale aj na bežné výživné. Súdny exekútor mu bude vykonávať napríklad zrážky zo mzdy a každý mesiac Vám výživné príde na Váš účet.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Okamžitá výpoveď zo strany zamestnanca kôli prechodu na lepšiu prácu?

Dobrý deň, pracujem vo firme 7 rokov, vyzerá to , že sa mi naskytne nová lepšia práca v inej firme,…

Môze si exmanžel do mojho domu nasťahovať frajerku bez môjho súhlasu?

Dobrý deň, s exmanželom sme rok rozvedení. Bývame však v spoločnej domácnosti v dome, ktorý je …

Pozemok

Dobrý den, potreboval by som poradiť s jednou vecou. Chcem kúpiť pozemok, ktorý ma viacero…

Žaloba na jednatele společnosti?

Dobrý den,mám dotaz, přes Slovenský inter. obchod sem pořídila nábytek, který byl uhrazen a nebyl…

Lucie, 9. 2. 2017, 2584x zobrazenie

ochrana práva na obci, ak došlo k zrejmému zásahu do pokojného stavu

Vlastním časť dvojdomu so záhradou, podielový spoluvlastn. začal z mojej časti záhrady o výmere cca…

Marta, 4. 5. 2017, 2300x zobrazenie

Darovanie nevysporiadaného majetku

Dobrý deň, ako postupovať v prípade, kedy po rozvode nedošlo k majetkovému vysporiadaniu manželov …

Eva, 23. 6. 2017, 2324x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Ukončenie pracovnej zmluvy

Dobrý deň. Som zamestnancom nemenovanej firmy od 27.1.2015. Pracovná zmluva bola uzatvorená na dobu…

Štefan, 27. 1. 2017, 2420x zobrazenie

Vyrovnanie po rozvode

V decembri budú 3roky od rozvodu.Bývalému manželovi ostalo 20 000€ a všetok hnuteľný majetok…

Výživnè - ako dosiahnuť aby ho ex posielal na čas

Dobrý deň, mám otázku ohľadom výživného, mám určené výživné 200€ dieťa, má 3roky a nikdy ho nemám k…

Vyživovacia povinnosť na dieťa

Dobrý deň, som právoplatne rozvedená avšak môj bývalí manžel odmieta platiť výživné na nášho syna.…

Rozvádzam sa, potrebujem k vycestovaniu s dieťaťom do zahraničia manželov súhlas?

S manželom sa budeme rozvádzať čoskoro a moja otázka znie = keď mi zveria dcéru do výhradnej…

Rozvod a dom na hypotekárny úver - ako postupovať?

Pekný deň prajem, Chcem sa opýtať s manželom sme 8rokov dve maloleté deti. Pred nedávnom sme kúpili…