Viazanosť civilného súdu trestným rozsudkom pri rozhodovaní o náhrade škody spôsobenej trestným čino

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Viazanosť civilného súdu trestným rozsudkom pri rozhodovaní o náhrade škody spôsobenej trestným čino

Ak trestný súd v rozsudku konštatuje, že následkom spáchania trestného činu je vznik škody v určitej výške, je civilný súd povinný takéto závery trestného súdu rešpektovať. t.z.. minimálnu škodu, ktorá bola kvalifikačným znakom trestného činu napr. 26600 eur alebo bude skúmať výšku škody nanovo

Anna, 14. 11. 2017, 893x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Riešenie incidentu s AAA auto

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako sa dá brániť voči podvodnikom s AAA auto. Moj prípad je ako každý…

Lenka, 31. 7. 2017, 2551x zobrazenie

Darovacia zmluva - čo všetko obnáša klauzula "poskytnúť darujúcemu potrebnú pomoc v starobe"?

Dobrý deň, Potreboval by som vysvetliť, či ozrejmiť klauzulu v darovacej zmluve. Ak je tam…

Predaj nehnuteľnosti v spoluvlastníctve ak je na spoluvlastníkovi exekúcia

S ďalším rodinným príslušníkom ( bratrancom ) vlastním nehnuteľnosť ( vinice a priľahlé parcely ) o…

Dedičstvo

Sme traja súrodenci a mame dediť dom po rodičoch. Náš brat chce, aby sa celý majetok previedol na…

Mirka, 10. 10. 2017, 2311x zobrazenie

Vymáhanie pohľadávky - stávkovanie

Je právne vymáhateľné, pokiaľ som poslal podvodníkovi peniaze za služby spojené so stávkovaním?…

Lukas, 20. 9. 2017, 2360x zobrazenie

Manželstvo s cudzincom, trvalý pobyt, pohyb po EU

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Uzavrela som manželstvo s Albáncom minulý týždeň,v pondelok…

Nikola, 29. 11. 2017, 2459x zobrazenie