Viazanosť civilného súdu trestným rozsudkom pri rozhodovaní o náhrade škody spôsobenej trestným čino

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Viazanosť civilného súdu trestným rozsudkom pri rozhodovaní o náhrade škody spôsobenej trestným čino

Ak trestný súd v rozsudku konštatuje, že následkom spáchania trestného činu je vznik škody v určitej výške, je civilný súd povinný takéto závery trestného súdu rešpektovať. t.z.. minimálnu škodu, ktorá bola kvalifikačným znakom trestného činu napr. 26600 eur alebo bude skúmať výšku škody nanovo

Anna, 14. 11. 2017, 844x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Predaj maľovaných obrazov

Prajem dobrý deň. Láskavo prosím, poraďte mi, aké mám povinnosti voči štátu, ak chcem predať…

firemny vylet

Prihlasila som sa na zajazd z firmy, koli chorobe som sa ho nezucastnila .Firma bola oboznamena o…

Jana Rakosova, 10. 1. 2019, 1358x zobrazenie

Poplatky za zmeny zájazdu

Dobrý den chcem sa opýtať alebo poradiť..Mám zakúpený zájazd do Turecka od 31.8.2017 do 7.9.2017…

Jana, 2. 5. 2017, 2220x zobrazenie

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Dobrý deň. Keď ako spotrebiteľ mám právo odstúpiť od kúpnej zmluvy, môže mi toto právo predajca…

Juraj, 10. 10. 2017, 2285x zobrazenie

Reklama

Dobrý deň, chcel som sa spýtať či je možné vysúdiť obnos peňazí od spoločnosti Playboy, za…

Ako napísať splnomocnenie?

Dobrý deň,moj syn si podal pred dvomi rokmi návrh na stretávanie s maloletým dieťaťom. Bolo jedno…

Olga, 10. 2. 2017, 3198x zobrazenie