vecné bremeno

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
vecné bremeno

Dobrý večer, chcela by som opýtať, rodičia vlastnia nehnutelnosť, v ktorej ma právo dožitia maminina sestra. Už 8rokov, sa o nehnuteľnosť nezaujíma, neprispieva ani nič, zrazu po 6 rokov sa chce nasťahovať, kedže odišla z domu bez vyúčtovania energií a nikomu nič nepovedala mam pravo žiadať za tie roky peniaze, kedže dom bol v povodnom stave a musel sa prerobiť, čiže nieje ani dispozične riešený ako predtým, síce tu nebývala, ale dom sa udržiavať musí a tak isto sa muselo prerábať kúrenie, voda

Lubica, 7. 5. 2017, 742x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Vrátenie zálohy za svadobnú hostinu - koronavírus

Dobrý deň, dňa 6.6.2020 sme mali mať svadbu. Pre súčasnú situáciu sme ju chceli zrušiť, zaplatili…

Miroslava, 8. 4. 2020, 2514x zobrazenie

Manželstvo s cudzincom, trvalý pobyt, pohyb po EU

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Uzavrela som manželstvo s Albáncom minulý týždeň,v pondelok…

Nikola, 29. 11. 2017, 2336x zobrazenie

Pravo dozita a hypoteka

Moja mama predala byt, ja s manželom sme predali byt a za spoločné peniaze sme kúpili starší dom,…

Marta, 31. 3. 2017, 2385x zobrazenie

Môžem žiadať aby ma vyplatili po dedičstve a z akej hodnoty domu?

Dobrý deň, chcem sa poradiť, pred rokom mi zomrela mamina, ktorá vlastnila polovicu nášho domu…

Vymáhanie pohľadávky - stávkovanie

Je právne vymáhateľné, pokiaľ som poslal podvodníkovi peniaze za služby spojené so stávkovaním?…

Lukas, 20. 9. 2017, 2245x zobrazenie

Odstúpenie od nájomnej zmluvy

31.1.2017 som uzatvorila nájomnu zmluvu,pričom som prenajímateťovi zaplatila nájomne za jeden…

Maria, 3. 2. 2017, 2486x zobrazenie