Upovedomenie o začatí exekúcie po 9. rokoch

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Upovedomenie o začatí exekúcie po 9. rokoch

Dobrý den,   chcel by som vediet či je zo súladom zakona poslat mi upovedomenie o začatí exekúcie po 9 rokoch bez toho aby ma informovali že si mam nejaký nedoplatok zaplatit, a zo sumy 499,-sk v roku 2007 mám zaplatit 90€ teraz.  Dakujem

advokát

Ak bolo právo priznané právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď sa malo podľa rozhodnutia plniť. Ak máte pochybnosti, môžete do 15 dní od prevzatia upovedomenia o začatí exekúcie podať na súd námietky voči upovedomeniu.

Gravidná 14-ročná žiačka

Dobrý deň, som učiteľkou na základnej škole, v mojej triede mám 2 gravidné 14-ročné žiačky, otcami…

Platí ústna dohoda pred súdom?

Dobry deň, mám jednu otázku, plati ústna dohoda pred súdom?

Vymáhanie dohody

Uzavrel som s vlastným bratom Dohodu o odstúpení 5 novinových stánkov za mesačnú odplatu 660€…

Vyvesenie osobných údajov na nástenke

Bývam v bytovom dome a som jeho vlastníčkou. Bývalý manžel mi nechal dlhy a jeden úver som si brala…

Na čo sa bude vzťahovať podmienka a bude zapísaná do registra trestov?

Dobrý deň.  Boli sme raz s kamarátom opití a rozbili sme nechtiac výklad, kde vznikla celková…

Odhlásenie z trvalého pobytu

Dobrý deň. Moja dcéra už s nami nebýva dva a pol roka. Býva v podnájme s priateľom. Má dlžoby vo…