Gravidná 14-ročná žiačka

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Gravidná 14-ročná žiačka

Dobrý deň, som učiteľkou na základnej škole, v mojej triede mám 2 gravidné 14-ročné žiačky, otcami ich detí sú chlapci vo veku viac ako 15, ale menej ako 18 rokov, ktorí nie sú z našej školy. Tieto prípady nie sú na našej škole ojedinelé, pravidelne sa objavujú tehotenstvá aj u mladších žiačok. V súčasnosti riešime tieto problémy oznámením na polícii, ale nemáme pocit, že by sa reálne riešili. Podľa nám dostupných informácií doteraz nebol žiadny z vinníkov potrestaný a nemáme ani právo byť informovaní o priebehu vyšetrovania. Chcela by som vás poprosiť o radu, kam sa teda v podobných prípadoch podozrenia na sexuálne zneužívanie, resp. ohrozovanie mravnej výchovy obrátiť. Ďakujem

advokát

Vašou povinnosťou je predovšetkým podať trestné oznámenie. Keďže v tomto prípade škola nevystupuje v pozícii poškodeného, polícia nie je povinná Vás informovať o záveroch vyšetrovania. Určite by som odporúčila informovať o tomto aj Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny ako štátny orgán v oblasti sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Možnosti školy a pracovníkov školy sú v týchto prípadoch značne obmedzené, ťažisko zodpovednosti ale aj oprávnení je na strane rodičov. Vám nezostáva nič iné, len dostatočne sa venovať tejto otázke pri výchove žiakov a s pomocou odborníkov z olasti sociálnej pedagogiky vykonávať opatrenia v oblasti prevencie a taktiež apelovať na rodičov a ich výchovné opatrenia.

Exekúcia na syna a dopad na jeho trvalý pobyt

Dobrý večer,co môžem očakávať,ak má syn trvalé bydlisko na nasej adrese ale nikdy tam nebýval…

Ako požiadať súd o splátkový kalendár ním uvalenej pokuty?

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o právny názor. Dostal som uznesením pokutu vo výške 10.000…

Máme dom v BSM ale nežijeme spolu, manžel úver neplatí a nechce dom predať

Manžel má vyhodil z domu aj s deťmi, už je to rok. Úver na dom je na mňa, on ho neplatí pravidelne…

Zmluva o nákladoch na používanie bytu

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je možné spísať nejaké zmluvu o dohode - jedná sa o to,…

Zrušený platobný rozkaz - odpor, pojednávanie, uznesenie?

Dobrý deň chcel by som sa spýtať čo znamená veta ''Podľa ust. § 267 ods.3 C.s.p., ak čo len jeden…

Predbežné opatrenie-týranie blízkej osoby

Dobrý deň chcela by som Vás požiadať o radu v prípade podania návrhu o predbežné opatrenie ( zákaz…