INFO

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
INFO

DOBRY DEN PRAJEM.OPISEM SITUACIU.S MANZELKOU SI UZ DLHSI CAS NEROZUMIEME.TAK SME SA ROZHODLI,ZE SKUSIME ZIT ODDELENE. MAME SPOLU DVE DETI ( 6 ROCNE). MANZELKA SA VYJADRILA,ZE ICH NECHCE,ZE SI ICH MAM VZIAT JA, RESP SA O NICH STARAT. JA SOM S TYM SUHLASIL,ZE SI ICH VEZMEM, NO CHCEM TO MAT OD NEJ NA PAPIERI,ZE MI ICH DOSLOVA DAVA DO OPATERY.CHCEM SA OPYTAT,AKY PAPIER K TOMU POTREBUJEM,ABY MI PODPISALA A AKO HO MOZEM A KDE HLAVNE ZISKAT RESP VYBAVIT. TO ISTE PLATI O SPOLOCNE NADOBUDNUTYCH VECIACH(T

MARIAN, 7. 3. 2017, 2450x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Odporúčam obrátiť sa na súd s návrhom na určenie práv a povinností k maloletým deťom, pokiaľ sa nemáte záujem rozviesť. Súd rozhodne komu budú deti zverené do starostlivosti a kto bude povinný platiť výživné. Len takéto rozhodnutie súdu je relevantný a nenapadnuteľný doklad v budúcnosti.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Podaný návrh na úpravu práv a povinností rodičov k mal. deťom s ktorým nesúhlasim

Dobry den, dnes som nahodou zistila ze moj este manzel podal pred vyse mesiacom na sud navrh na …

Dosiahnutie styku s dcérkou

Dobrý deň. Bývalá priateľka mi prestala dávať dcérku. Nie som písaný v rodnom liste, keďže v čase…

exekucia

doobry den mozte mi poradit som na inv.doch. berem 142e.iny prijem nemam moze exekutor dat prikaz…

Gabriela, 2. 2. 2017, 2423x zobrazenie

Odstúpenie od nájomnej zmluvy

31.1.2017 som uzatvorila nájomnu zmluvu,pričom som prenajímateťovi zaplatila nájomne za jeden…

Maria, 3. 2. 2017, 2491x zobrazenie

ochrana práva na obci, ak došlo k zrejmému zásahu do pokojného stavu

Vlastním časť dvojdomu so záhradou, podielový spoluvlastn. začal z mojej časti záhrady o výmere cca…

Marta, 4. 5. 2017, 2307x zobrazenie

Právo v bytovom dome

Dobrý deň.V. 6 poschodovom bytovom dome máme v garzonke starú ženu ktorej je hygiena cudzia,páchne…

Alexander, 25. 5. 2017, 2244x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Bsm

Je možné mimosúdne zrušiť BSM počas manželstva, keď sa manželia dohodnú a rozdelia sami a potom by…

Lubos, 12. 6. 2017, 2573x zobrazenie

vyhrážanie a rozvod

Dobrý deň, mám problém s mojím manželom, už vyše roka spolu nežijeme, mám iného partnera, neustále…

Jana, 23. 5. 2017, 2349x zobrazenie

Odchod dieťaťa z domu počas študia na sš

Dobrý večer prajem, chcela by som sa informovať ohľadom môjho odchodu z domu. Mám zaraz 19 rokov…

Ema, 9. 2. 2017, 2393x zobrazenie

Výživné na maloleté dieťa - z čoho sa vypočíta?

Dobrý deň,mám taký problém, že sa chystám rozvádzať s manželom.Máme spolu maloletú dcéru , ktorá…

Katarína, 26. 1. 2017, 2517x zobrazenie

Zrušenie trvalého pobytu exmanžela

Moja známa obýva byt, ktorý bol po rozvode s exmanželom prevedený darovacou zmluvou na ich dve…

Dušan, 20. 2. 2017, 3326x zobrazenie

Platenie výživného

Dobrý den, moju známu opustil priatel počas tehotenstva, chcem sa informovat ohladne výživneho. na…

Lucia, 27. 1. 2017, 2466x zobrazenie