Dotaz

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Dotaz

Moja mama asi pred 15 rokmi darovala mi svoj rodinný dom ona a jej manžel majú doživotné užívacie právo. Mama pred 3-mi rokmi zomrela a dom ďalej užíva jej manžel. Po nejakej dobe si našiel partnerku a od sťahoval sa ku nej. Dom je prázdny pricestuje len keď má dôchodok. O dom sa nestará odhlásil plyn na vykurovanie čím zapríčinil,že v dome zamrzla voda a poškodilo kúrenie. Po konzultácii odborníkom oprava bude stáť cca 4000. Predajom domu nesúhlasí.

KATARINA, 31. 1. 2017, 1155x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Vymáhanie pohľadávky - stávkovanie

Je právne vymáhateľné, pokiaľ som poslal podvodníkovi peniaze za služby spojené so stávkovaním?…

Lukas, 20. 9. 2017, 2360x zobrazenie

Manželstvo s cudzincom, trvalý pobyt, pohyb po EU

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Uzavrela som manželstvo s Albáncom minulý týždeň,v pondelok…

Nikola, 29. 11. 2017, 2459x zobrazenie

Reklama

Dobrý deň, chcel som sa spýtať či je možné vysúdiť obnos peňazí od spoločnosti Playboy, za…

Exekúcia

Dobrý deň. Mala som 4 pozičky od slovenskej pozičovne. Platila som pravidelne pokial manžel…

Sona, 14. 2. 2017, 2736x zobrazenie

rozdelenie majetku

Dobrý deň, Ja a moja sestra, sme po rodičoch (sme siroty) zdedili 3 izbovy byt a chalupu. Obaja…

Marta, 9. 2. 2017, 2488x zobrazenie

Škoda na majetku

Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako by som mal postupovať pri riešení nasledovného problému: Na…

Jaroslav, 7. 4. 2017, 2466x zobrazenie