Dotaz

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Dotaz

Moja mama asi pred 15 rokmi darovala mi svoj rodinný dom ona a jej manžel majú doživotné užívacie právo. Mama pred 3-mi rokmi zomrela a dom ďalej užíva jej manžel. Po nejakej dobe si našiel partnerku a od sťahoval sa ku nej. Dom je prázdny pricestuje len keď má dôchodok. O dom sa nestará odhlásil plyn na vykurovanie čím zapríčinil,že v dome zamrzla voda a poškodilo kúrenie. Po konzultácii odborníkom oprava bude stáť cca 4000. Predajom domu nesúhlasí.

KATARINA, 31. 1. 2017, 1097x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Môžem žiadať aby ma vyplatili po dedičstve a z akej hodnoty domu?

Dobrý deň, chcem sa poradiť, pred rokom mi zomrela mamina, ktorá vlastnila polovicu nášho domu…

Dedičstvo

Som v dôchodkovom veku a žijem v penzióne pre seniorov, čo mám urobiť pre to, aby sa v prípade…

Mám nejakú povinnosť umožniť členom rodiny bývanie v mojej nehnuteľnosti kde majú nahlásený trvalý pobyt, keď môj súhlas na trvalý pobyt nedostali a v dare žiadne vecné b

Dobrý deň, som majiteľom nehnuteľnosti, ktorú som dostal ako dar darovacou zmluvou. Pôvodný majiteľ…

Poplatky za zmeny zájazdu

Dobrý den chcem sa opýtať alebo poradiť..Mám zakúpený zájazd do Turecka od 31.8.2017 do 7.9.2017…

Jana, 2. 5. 2017, 2201x zobrazenie

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Dobrý deň. Keď ako spotrebiteľ mám právo odstúpiť od kúpnej zmluvy, môže mi toto právo predajca…

Juraj, 10. 10. 2017, 2268x zobrazenie

rozdelenie majetku

Dobrý deň, Ja a moja sestra, sme po rodičoch (sme siroty) zdedili 3 izbovy byt a chalupu. Obaja…

Marta, 9. 2. 2017, 2377x zobrazenie