Dedičské konanie

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Dedičské konanie

Dobrý deň, Po rozvode rodičov som žila s matkou a s otcom sme neboli v kontakte, aj keď z mojej strany bol záujem o stretnutie. Otec si založil novú rodinu,s ktorou žil, a otázka znie máme právo ako prvorodené deti na dedičstvo po jeho smrti? A či nás nemôže vynechať z dedičstva?

Diana, 1. 7. 2017, 1024x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Dědické právo

Čo robiť keď sa objaví majetok neprejednaný v dedičskom konaní?

Otec zomrel v roku 2002.Som jeho jediná dcéra.Ostala po ňom neprededená pôda.Dedičské konanie…

Jana, 19. 4. 2017, 3217x zobrazenie

Byt

Dobry den. Po smrti matky zostali traja majitelia bytu (dedici). Jeden z nich ma trvale bydlisko a…

Roman, 17. 7. 2017, 2312x zobrazenie

testament

dobrý večer mám otázku dostali sme závet testament a je tam určitý dátum pojednavania a je tam aj…

Maria, 2. 2. 2017, 2488x zobrazenie

Ako nezdediť dlh

Dobrý deň! Sestra odišla do zahraničia a máme obavu, ze si berie úver. Čo mám robiť, ak nechcem,…

Aas, 31. 7. 2017, 2842x zobrazenie

Darovacia zmluva a zákonný podiel pre deti

Som z Rakúska, teta mi darovala jej byt a má tam vecné právo žiť ("vecné bremeno") . V inej zmluve…

Parz, 20. 9. 2017, 2260x zobrazenie

Testament

Dobrý deň. Mám 17 rokov. Je možnosť, že figurujem v dedičskom konaní po prastarom otcovi. Je nejaká…

Natalia, 28. 7. 2017, 2519x zobrazenie