Dedenie

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Dedenie

Mojej neteri zomrel druh bez zanechania závetu. Žili spolu ako druh a družka 20 rokov, spoločné deti nemali, vychovali jej dve deti z predchádzajúceho manželstva. Bývali v rodinnom dome ktorý kúpili spoločne s druhom, platili spoločne hypotéku, platba bola realizovaná z jeho účtu, zostávajú ešte dva roky na jej splatenie. Jej druh bol chorý od sept.2015, posledné obdobie už na invalidnom dôchodku. Neter má obavu, že jeho súrodenci si budú uplatňovať nárok na dedičstvo po zosnulom bratovi...

Eva, 31. 1. 2017, 941x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Dědické právo

Darovacia zmluva a zákonný podiel pre deti

Som z Rakúska, teta mi darovala jej byt a má tam vecné právo žiť ("vecné bremeno") . V inej zmluve…

Parz, 20. 9. 2017, 2262x zobrazenie

Zatajenie dedičstva

Dobrý deň Pri dedičskom konaní bol zatajený hnuteľný majetok.S odstupom času som zistila kde sa…

Renata, 3. 3. 2017, 3793x zobrazenie

Čo robiť keď sa objaví majetok neprejednaný v dedičskom konaní?

Otec zomrel v roku 2002.Som jeho jediná dcéra.Ostala po ňom neprededená pôda.Dedičské konanie…

Jana, 19. 4. 2017, 3224x zobrazenie

Byt

Dobry den. Po smrti matky zostali traja majitelia bytu (dedici). Jeden z nich ma trvale bydlisko a…

Roman, 17. 7. 2017, 2320x zobrazenie

Dedenie bytu

Dobrý deň, z prvého manželstva mám dve deti. Bývalú manželku som vyplatil z bytu. S terajšou…

Jaroslav, 30. 8. 2017, 2715x zobrazenie

Vyrovnanie so súrodencom - dedičstvo

Dobrý deň, manželovi zomrel otec vo februári 2014. V rodinnom dome ostala bývať invalidná matka a…

Monika, 20. 2. 2017, 2884x zobrazenie