Darovanie nehnutelnosti

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Darovanie nehnutelnosti

Pred tromi rokmi rodicia darovali dom mne a bratovi. teraz brat chce darovat svoju ciastku mne, plati sa okrem darovacej zmluvy aj nejaka dan ?

Marek, 1. 3. 2019, 2097x zobrazenie

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň ak bola nehnuteľnosť vo vlastníctve darcov viac ako 5 rokov tak daň z príjmu sa neplatí. Samozrejme na daný problém sa treba pozrieť komplexne, pretože daň z príjmu pri predaji nehnuteľností nie je len o rokoch. s úctou JUDr. Michal Murin a

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Testament

Dobrý deň. Mám 17 rokov. Je možnosť, že figurujem v dedičskom konaní po prastarom otcovi. Je nejaká…

Natalia, 28. 7. 2017, 2628x zobrazenie

Neodovzdanie nebytových priestorov

Dobrý deň Predošlý vlastník nášho kúpeného bytu nám neodovzdal pivničné priestory. Mali sme najprv…

Eva, 23. 8. 2017, 2475x zobrazenie

Darovacia zmluva a zákonný podiel pre deti

Som z Rakúska, teta mi darovala jej byt a má tam vecné právo žiť ("vecné bremeno") . V inej zmluve…

Parz, 20. 9. 2017, 2374x zobrazenie

firemny vylet

Prihlasila som sa na zajazd z firmy, koli chorobe som sa ho nezucastnila .Firma bola oboznamena o…

Jana Rakosova, 10. 1. 2019, 1458x zobrazenie

Sťažnosť proti uzneseniu

Dobrý deň brat mal po 2/2 pp na podnet riaditeľa väznice 29.4 sud. Okres ho pustil no prokurátorka…

Miroslava, 15. 6. 2019, 1777x zobrazenie

Môže zamestnávateľ siahnuť na plat v roku 2019, keď urobil chybu v roku 2017, tým ze nesprávne

Môže zamestnávateľ len tak v roku, 2019 siahnuť na plat zamestnanca, keď urobil chybu ešte v roku…

Anna, 9. 12. 2019, 1302x zobrazenie

Dedičstvo - ako sa zbaviť dlhov?

Dobrý deň. Mama zomrela pred 2 rokmi, vtedy som sa vzdal dedičstva v prospech otca. Mám ešte sestru…

Dlh za tuv

Dobry den.chcela by som Vas poprosit o radu.moja matka predala minuly rok byt a kupil sa mensi.za…

Prevzatie dlhu

Dobrý deň, je možné počas súdneho sporu prevziať záväzok dlžníka (žalovaného)? Je nutné, aby s…

Prevod nehnuteľnosti bez dedičského konania

Dobrý deň, píšem za mojho priateľa. Nehnuteľnosť , ktorú si kúpil on sám , tiez OMV a vozik za auto…

Možu mať dlhy manžela dopad na moj maejtok nadobudnutý po rozvode?

Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu. S mojím manželom sme bývali spoločne v byte,ktorý sme nemali…

Vypovedanie zmluvy z prenajmu garaze

Chcela by som poradit k 30.6.2019 mam vypoved z prenajmu garaze z porusovania podmienok.garaz je z…

Eva, 4. 6. 2019, 1863x zobrazenie