Darovacia zmluva

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Darovacia zmluva

Dobrý deň, na základe darovacej zmluvy, ktorá bude zahŕňať aj vecné bremeno doživotného užívania sa bude meniť vlastník bytu. Byt je nehnuteľnosť, ktorou sa ručí hypotéka avšak hypotéka nie je osoby, ktorá je vlastníkom bytu. Moja otázka je, či je potrebné do darovacej zmluvy zahrnúť aj túto informáciu ohľadom toho že byt je založená nehnuteľnosť, resp. to nie je nutné. Ďakujem pekne za odpoveď

Patricia, 9. 5. 2017, 2558x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V darovacej zmluve je potrebné uviesť všetky ťarchy, ktoré prechádzajú na nového nadobúdateľa. Nový vlastník musí o tejto ťarche vedieť a súhlasiť s tým, že preberá nehnuteľnosť so záložným právom banky. Banka by tiež mala byť informovaná o Vašom zámere previesť nehnuteľnosť na inú osobu.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Súdne poplatky pri odstúpení výkonu súdneho rozhodnutia exekútorovi

Dobrý deň, na základe súdneho rozhodnutia mal predávajúci (firma) vyplatiť kúpnu cenu vráteného…

Podvod pri kúpe mobilu na dobierku

Dobrý deň, ja by som na vás mal otázku, že ak som mobil kupoval z druhej ruky na dobierku a…

darovanie darovanej nehnutelnosti

Pekný deň. Chcel by som Vás poprosiť o radu. Môj otec mi pred tromi rokmi daroval nehnutelnosť s…

Marek, 14. 3. 2017, 6809x zobrazenie

Nahromadili sa mi dlhy, ako sa ich zbavím?

Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom mojich dlhov. Nahromadili sa mi dlhy od roku 2010 za…

Martin, 19. 4. 2017, 2438x zobrazenie

Kedy a ako môžem požiadať o zákaz priblíženia

Na súkromnom pozemku v osobnom vlastníctve som bol fyzicky napadnutý susedom. Výsledkom boli…

Jozef, 16. 5. 2017, 9772x zobrazenie

Sexuálne obťažovanie online?

Porušuje FO zákon, ak vypisuje nevyžiadané online správy, či emaily sexuálneho podtónu (rozličné…

Známa, 16. 5. 2017, 2302x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Nemovitosti

darovanie darovanej nehnutelnosti

Pekný deň. Chcel by som Vás poprosiť o radu. Môj otec mi pred tromi rokmi daroval nehnutelnosť s…

Marek, 14. 3. 2017, 6809x zobrazenie

Najomne

Som najomca bytu,v kt. zijem s 3 detmi a manzelom.Vlastnik bytu je obec.Chcem ukoncit najomnu…

Zuzana, 19. 5. 2017, 2253x zobrazenie

Kúpa bytu cez RK

Dobrý deň, rozhodol som sa kúpiť rodinný dom cez realitnú kanceláriu. Zložil som rezervačnú zálohu…

Libor, 28. 4. 2017, 2416x zobrazenie

Kúpa domu s nájomníkmi

Dobrý deň, môže mi mesto odpredať nehnuteľnosť ak danú nehnuteľnosť prenajíma? Ruší sa predajom…

Diana, 30. 3. 2017, 3648x zobrazenie

Predaj polovicky nehnutelnosti

Hezky den. Chcem sa opytat, akym zposobom mozem predat polovinu mojej nehnutelnosti. Dakujem

Zdenek, 17. 7. 2017, 2289x zobrazenie

založené právo

Založila som byt,kt.som výlučnou vlastníčkou,v prospech bývalého priateľa,otca našich 2detí(okrem…

Kristína, 2. 2. 2017, 2330x zobrazenie