Zavet

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Zavet

Dobry deň, mám otázku ohľadom závetu. Zosnula spísala závet, v ktorom odkázala pol domu na svoju dcéru (druhú polku domu vlastní tá istá dcéra). Notárka pri dedičskom konaní oznámila, že je potrebné ohodnotiť túto polku domu, ktorá podlieha dedičstvu (z čoho samozrejme ide notárke provízia 0,2 % z celkovej sumy). Nikto z ostatných detí zosnulej závet nenapadol a súhlasia s tým, že dcéra zosnulej má zdediť danú polovicu domu. Je naozaj nutné, aby tento dom bol ohodnotený? Ďakujem za odpoveď

Dana, 8. 5. 2017, 1047x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Dědické právo

Dedenie bytu

Dobrý deň, z prvého manželstva mám dve deti. Bývalú manželku som vyplatil z bytu. S terajšou…

Jaroslav, 30. 8. 2017, 2716x zobrazenie

darovacia zmluva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať svokor vlastní aj pozemky v urbári, darovacou zmluvou chceme…

Miriam, 22. 9. 2017, 2428x zobrazenie

Dedičské konanie

Dobrý deň , na základe dedičského konania som sa stal vlastníkom 1/4 nehnuteľnosti/ rodinného domu…

Jozef, 28. 4. 2017, 2730x zobrazenie

dedičské konanie

Dobrý deň, prosím poradiť ohľadne nehnuteľnosti,ktorú manželka zdedila po nebohom otcovi,to je 1/6…

Rolan, 5. 4. 2017, 2593x zobrazenie

Testament

Dobrý deň. Mám 17 rokov. Je možnosť, že figurujem v dedičskom konaní po prastarom otcovi. Je nejaká…

Natalia, 28. 7. 2017, 2526x zobrazenie

Vyrovnanie so súrodencom - dedičstvo

Dobrý deň, manželovi zomrel otec vo februári 2014. V rodinnom dome ostala bývať invalidná matka a…

Monika, 20. 2. 2017, 2884x zobrazenie