Spoluvlastnícky podiel

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Spoluvlastnícky podiel

Mamin brat (je bezdetný a slobodný) by chcel dať jeho podiel z pozemku v spoluvlastníctve mne. Akým spôsobom by bolo najlepšie uskutočniť prevod jeho podielu, aby to nebolo zo strany spoluvlastníkov napadnuteľné?

Laco, 21. 3. 2019, 843x zobrazenie

Nárok na podiel zo zdedenej časti po rodičovi a zákaz vstupu kôli týraniu

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať čo sa dá urobiť v prípade, keď manžel a jeho súrodenci…

Trestné oznámenie

V akom prípade sa dá stiahnuť trestné oznámenie? Podala to manželka na muža. Manželka bola zbitá a…

Aké práva na dom mám ak je na LV iba manželka?

Chcem sa opýtať, ako to je so spoluvlastníctvom na RD. Manželka zdedila starší rodinný dom, už…

Pokuta z ÚPSVaR za zlú informáciu podanú úradnikom

Dobrý deň. Sestra má 19 rokov, v júni ukončila strednú školu. V júli začala pracovať ako…

Osobný bankrot

Dobrý deň. Za nepoctivý zámer sa považuje aj zatajene majetku. Na majetok nepatrnej hodnoty sa…

Darovanie bytu

Pred 5. rokmi mi moja sestra darovala byt po našich zosnulých rodičoch. Teraz chce darovaciu…