Nájomná zmluva

Právna poradňa online
Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Nájomná zmluva

Dobrý deň, prenajal som byt a nájomca mi po dvoch týždňoch podal písomnou a elektronickou formou žiadosť o výpoveď k nájmu. Zmluvu dodržal a poctivo platil aj výpovedné mesiace. Skončiť mal 30.9.2016, ale 13.9.2016 mi podal žiadosť o predchádzajúce zrušenie nájmu a že bude pokračovať v nájme. Chcem s ním uzatvoriť novú zmluvu, on chce pokračovať ďalej v predošlej zmluve, odvoláva sa na to, že poctivo platil a neboli žiadne problémy. S čím súhlasím, ale chcel by som vedieť či mám právo žiadať podpísať novú zmluvu s nájomcom?

Anonym, 23. 9. 2016, 1884x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

advokát

Je na Vašom vlastnom uvážení a dohode s nájomcom, či budete požadovať novú zmluvu. Z právneho hľadiska tá pôvodná zmluvy skončila platnosť, takže de facto uzavretie novej zmluvy by bolo právne v poriadku. Je to teda na Vás, avšak z hľadiska Vašej právnej istoty táto skutočnosť nemá význam, iba ak by ste chceli do novej zmluvy zakomponovať nejaké nové ustanovenia. 

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Kúpa auta

Mozem podat tresne oznamenie za podvod ked nam pan predal auto so stocenymi km, na kupnej zmluve je…

Anonym, 6. 6. 2016, 2144x zobrazenie

neplatenie výživného v plnej výške a včas

Dobrý deň, môj dotaz sa týka prečinu zan. pov. výživy podľa § 207 TZ, ktorého sa dopustí ten, kto…

Anonym, 30. 10. 2016, 3898x zobrazenie

Predaj firmy inej firme - aká výpovedná lehota bude plynúť?

Terajší majiteľ predáva nehnuteľnosť v ktorej prevádzkoval čerpaciu stanicu, inej firme ktorá tiež…

Anonym, 16. 9. 2016, 1821x zobrazenie

udelenie doživotného prava na bývanie

žijem s partnerom už 8 rokov, neni sme zobratí, bývame v našom dome, kde som majitelkou polovice…

Viera, 23. 10. 2017, 1839x zobrazenie

Domáhanie sa predkupného práva ako spolupodielnik ornej pôdy

Dobrý deň, V roku 2003 predal spolupodielník ornú pôdu PD bez toho aby ma oslovil ako…

Anonym, 18. 11. 2016, 1742x zobrazenie

vymáhanie vecí od bývalej partnerky

Je možné vymáhať od bývalej partnerky majetok, ktorý som zaplatil na zariadenie bytu, finančnú…

Alexander, 22. 5. 2017, 1511x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť