Exekúcia

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Exekúcia

Som vdova ,mala som,Alianz slovenskú poisťovňu, dva x som zaplatila ,potom som na to zabudla ,mala som iné starosti ,teraz mi príšiel papier od exekútora ,že som dlžna 83,31 a vydal mi zablombovať moju polovicu domu, ktorú som zdedila po mužovi a ešte mi dal rozkaz,aby mi strhli jenu tretinu z dôchodku ktorý mám 300eur a keď všetko popolatím, ledva mi ostane na chleba. Prosim vás, je to možné,aby toto sa mohlo urobiť ,ved ja by som im bola by ochotná splácat ,keby ma bolo nato upozornili ,som bezradná ,prosím vás poraďte mi a pomôžte ,začo vám vopred dakujem

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, voči upovedomeniu o začatí exekúcie máte právo podať námietky do 14 dní od jeho obdržania. V prípade, ak nesúhlasíte s pohľadávkou odporúčam námietky podať o nich bude rozhodovať súd, Zároveň môžete požiadať o odklad exekúcie. Taktiež máte právo požiadať oprávneného prostredníctvom súdneho exekútora o splátkový kalendár. V prípade, ak oprávnený bude súhlasiť s Vami navrhovaným splátkovým kalendárom  súdny exekútor bude postupovať podľa neho. Ak nemáte vedomosti z tejto oblasti odporúčam Vám vyhľadať advokáta vo Vašom okolí, ktorý Vám pomôže pri riešení tejto záležitosti. Bezplatnú právnu pomoc poskytuje aj Centrum právnej pomoci v každom väčšom meste.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Vrátenie VP

Dobrý večer .. Chcel by som sa informovať a požiadať o radu pri žiadosti o predčasné vrátenie VP a…

Názov neziskovej organizácie v anglickom jazyku

Dobrý deň, chcem sa informovať, či sa povoľuje registrovať neziskovú organizáciu pod anglickým…

Zakúpený tovar z prezentačnej akcie som vrátila, peniaze nedostala

Dňa 5.11.2015 na prezentačnej akcii v Relax Epicentrum v Komárne sme si s manželom zakúpili…

Vysporiadanie bsm

S manzelkou som pred rozvodom podpisal zmluvu o buducej zmluve na rozdelenie bsm kde jej pripadne…

Marek, 24. 5. 2017, 2613x zobrazenie

Bsm

Je možné mimosúdne zrušiť BSM počas manželstva, keď sa manželia dohodnú a rozdelia sami a potom by…

Lubos, 12. 6. 2017, 2788x zobrazenie

Manko a dohoda o hmotnej zodpovednosti

Počas mojej smeny došlo ku krádeži a teda k manku 100€. Kamerový záznam nemáme (kameru áno). Vedúci…

Monika, 14. 12. 2017, 2241x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie IP, duševní vlastnictví, autorské právo

Zablokovanie účtu

Dobrý den, môže mi exekutor zablokovať učet, viď jeho čiastku.VZP každý rok nachádza nedoplatky-ja…

Ako vymáhať pohľadávku?

Dobry den, dna 12.02.2016 som sa dohodol s kolegom ze mu poziciam 3000 eur. Na to mi podpisal…

Požička - je problém s vymáhaním pohľadávky pokiaľ bude veriteľ v zahraničí?

Dobrý deň. Požičal som peniaze na základe zmluvy o pôžičke(www.zmluvaopozicke.sk). Veriteľ sa však…

Náklady vymáhania pohľadávky

Dobrý den, prosim chcem sa opýtať ohľadne spoločnosti M.B.A. finance. Som si vedomá, ze mam…

Može exekútor siahnuť aj na rodinné prídavky a rodičovský príspevok?

Dobrý deň,prosím Vás o radu,či môže exekútor siahnúť na rodinné prídavky a rodičovský príspevok…

Vymáhanie pohľadávky

Dobrý deň, Spoločnosť Intrum Justitia Slovakia s. r. o. vymáha o odo mňa sumu 77,56 € ale suma už…