Dotaz

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Dotaz

Fyzická osoba bola zamestnaná do 31.12.2014. Sociálna poisťovňa v roku 2016 robila u zamestnávateľa kontrolu poistného a zistila, že táto osoba mala zle zrazené poistné zamestnanca na sociálne poistenie. Môže zamestnávateľ vymáhať od bývalého zamestnanca zaplatenie Sociálnou poisťovňou vykázaný nedoplatok? Aké ustanovenie zákona jej to umožňuje?

Jana, 22. 2. 2017, 1071x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Nevyplatenie výplaty

Dňa 31.8.2017 som skončila pracovný pomer (dohoda o vykonaní práce),7.9.2017 obdržal zamestnávateľ…

Blažena, 12. 9. 2017, 2117x zobrazenie

Može manželka po rozvode ustanoviť sama styk s dieťaťom?

Dobrý deň prajem, chcem sa spýtať, že ak manželka ostane pred,či po rozvode ako bezdomovec, aj má…

Zrušenie vyživovacej povinnosti na plnoleté dieta

Dobrý deň obraciam sa s prosbou o radu. Pred pár dňami som dostala list zo súdu otec podal o…

Môžu ma rodičia bez môjho vedomia vydediť?

Dobrý večer, nedávno sme mali s mamou výmenu názorov a ona mi zrazu povedala, že ma vydedili. Len…

RD a BSM - kúpili sme ako manželia RD bol napísaný na manželku. Komu bude patriť po rozvode?

Počas manželstva sme kúpili RD, ktorý bol napísaný v celosti na manželku. Pri rozvode bude…

Právo otca na starostlivosť o deti

Dobrý deň. Som rozvedený 3 roky exmanželka pred dvoma rokmi začala chodiť po krčmách a baroch  …