Dokedy má rodič vyživovaciu povinnosť?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Dokedy má rodič vyživovaciu povinnosť?

Dobrý deň, chcela by som sa ešte opýtať, či má moj otec voči mne nejakú vyživovaciu povinnosť ešte. Matka mi zomrela pred rokom, z domu som odišla kvoli konfliktom s otcom, mám 23 rokov, od odchodu som pol roka pracovala, ale teraz som začala študovať na vysokej škole. Či ešte možem od otca ešte dačo žiadať, keďže nemám žiadny príjem,podporu. Len som si požiadala o sociálne štipendium a pochybujem, že otec mi poskytne potrebné dokumenty k vybaveniu štipendia, ktorá sa jeho týkajú a to jest jeho ročné zúčtovanie, priznanie vdoveckeho dochodku.Ďakujem,

Anonym, 8. 9. 2016, 2805x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, nárok na výživné trvá až do času, kým nie je dieťa schopné samo sa živiť, t.j. museli by ste mať stabilnú prácu a stabilný príjem. Keďže študujete na vysokej škole a máte len 23 rokov je možné požiadať o určenie výživného pre plnoletú osobu, pretože spĺňate podmienku, že nie ste schopná sama sa živiť.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Darovacia zmluva - čo všetko obnáša klauzula "poskytnúť darujúcemu potrebnú pomoc v starobe"?

Dobrý deň, Potreboval by som vysvetliť, či ozrejmiť klauzulu v darovacej zmluve. Ak je tam…

Anonym, 22. 7. 2016, 2810x zobrazenie

Zrušený platobný rozkaz - odpor, pojednávanie, uznesenie?

Dobrý deň chcel by som sa spýtať čo znamená veta ''Podľa ust. § 267 ods.3 C.s.p., ak čo len jeden…

Anonym, 11. 8. 2016, 3536x zobrazenie

Nájom domu - čo uviesť do zmluvy

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať, ohľadne prenájmu domu. S manželom vlastníme dom, ale…

Anonym, 13. 9. 2016, 2605x zobrazenie

Zrušenie darovacej zmluvy . možu ma prinútiť vrátiť dar?

Dobrý deň, môj strýko mi ako neteri daroval (darovacou zmluvou) u notárky, časť nehnuteľnosti…

Anonym, 28. 11. 2016, 3090x zobrazenie

Musí ma exekútor upovedomiť o začatí exekúcie?

Dobrý večer. Dnes ku mne prišiel exekútor s pohľadávkou z pred 5 rokou. Lenže počas celého obdobia…

Katarína, 27. 1. 2017, 2839x zobrazenie

Vklad do katastra

Je možné v jednom návrhu na vklad do katastra nehnuteľností previesť majetok viacerých osôb…

Milan, 21. 4. 2017, 2558x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Rodičovský únos

Dobrý deň, s manželkou už nejaký čas nenažívame, ja som v Bratislave (mám tu trvalý pobyt) a ona s…

Anonym, 2. 11. 2016, 3438x zobrazenie

Dedičstvo

2,5 roka som sa starala o otca,nasťahovala som sa k nemu do bytu(po maminej smrti sme zdedili byt v…

Anonym, 30. 9. 2016, 2113x zobrazenie

Právo otca na starostlivosť o deti

Dobrý deň. Som rozvedený 3 roky exmanželka pred dvoma rokmi začala chodiť po krčmách a baroch  …

Anonym, 18. 11. 2016, 2501x zobrazenie

Vysporiadanie

Dobrý deň, touto cestou by som Vás chcela poprosiť o právnu radu. Mám dvoch bratou ktorí žijú s…

Anonym, 30. 10. 2016, 2693x zobrazenie

Výživné - dokedy mám platiť výživné na plnoleté dieťa

Od minulého roka platím na dcéru výživné 170 eur určené súdom, má 20 rokov, musím ďalej na ńu…

Anonym, 19. 10. 2016, 2946x zobrazenie

Otec na mňa neplatí riadne výživné, iba časť. Ja som nezamestnaná.

Mám 21 rokov, žijem s maminou, ktorá je s otcom rozvedená. Súd mu určil výživné, ale s tým, že mu…

Anonym, 21. 9. 2016, 2723x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť