dedenie

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
dedenie

Dobry den, s mamou sme zile same dve, v roku 2000 si kupila byt, neskor sa vydala, byt bol stale pisany na nu, s manzelom upravili byt (okna a kuch linka). Pocas manzelstva si kupili auto. Pred mesiacom nahle zomrela, ako a kto bude dedit? Vopred dakujem, Tatiana

Tatiana, 3. 7. 2017, 1064x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Dědické právo

Darovacia zmluva a zákonný podiel pre deti

Som z Rakúska, teta mi darovala jej byt a má tam vecné právo žiť ("vecné bremeno") . V inej zmluve…

Parz, 20. 9. 2017, 2261x zobrazenie

Zatajenie dedičstva

Dobrý deň Pri dedičskom konaní bol zatajený hnuteľný majetok.S odstupom času som zistila kde sa…

Renata, 3. 3. 2017, 3790x zobrazenie

testament

dobrý večer mám otázku dostali sme závet testament a je tam určitý dátum pojednavania a je tam aj…

Maria, 2. 2. 2017, 2495x zobrazenie

Testament

Dobrý deň. Mám 17 rokov. Je možnosť, že figurujem v dedičskom konaní po prastarom otcovi. Je nejaká…

Natalia, 28. 7. 2017, 2521x zobrazenie

Byt

Dobry den. Po smrti matky zostali traja majitelia bytu (dedici). Jeden z nich ma trvale bydlisko a…

Roman, 17. 7. 2017, 2318x zobrazenie

Vyrovnanie so súrodencom - dedičstvo

Dobrý deň, manželovi zomrel otec vo februári 2014. V rodinnom dome ostala bývať invalidná matka a…

Monika, 20. 2. 2017, 2881x zobrazenie