Darovacia zmluva

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky JUDr. Bachynec Miroslav

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Darovacia zmluva

Dobrý deň,chcela by som vedieť či je darovacia zmluva platná na rodinný dom ktorý je zapísaný v katastri na tetu ktorá je vlastníčkou a dom mi daruje po smrti za podmienky že sa o ňu postarám. O tetu sa starám aj ked je v domove dôchodcov nakolko je duševne a psychický chorá. Deti nemala a manžel jej zomrel. Som na jej dom prihlásená na trvalom pobyte 15r. V darovacej zmluve mám aj 2 svedkov nakolko teta písať nevie, je to overené. Ďakujem.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Nárok na invalidný dôchodok

Dobrý deň, chcela by som pomôcť s vecou, ktorá sa týka mojej tety. Pracovala ako opatrovateľka v…

Je potrebná predmanželská zmluva?

Dobrý deň, chcela by som sa informovať o potrebe uzatvorenia predmanželskej zmluvy. Vlastním byt,…

Nedoplatok VZP - ako ho vyrovnať?

Dobrý deň. Asi v roku 2008 ma VZP požiadala aby som ich informoval, kde som pracoval za posledných…

Zmluvná pokuta a zrušenie internetových služieb

Dobrý deň, rada by som sa poradila vo veci zrušenia elektronických služieb, jedná sa o optický…

Je možné žiadat výživne na dieťa ak nemenovaný má doklady o zaplatení?

Dobrý večer. Prosím Vás, píšem za môjho priateľa. Posielal každý mesiac výživné na svoju dcéru na…

Prevod majetku na hypotéku

Dobry den, s nebohym manželom sme kupili dom cez hypoteku. Mame spolu 2 deti (8 a 10 rokov), ktore…

Nárok na invalidný dôchodok

Dobrý deň, chcela by som pomôcť s vecou, ktorá sa týka mojej tety. Pracovala ako opatrovateľka v…

Vysporiadanie nehnuteľnosti

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s dotazom, ako by bolo vhodné postupovať pri vysporiadaní…

dohoda o vine a treste - povinnosti

Dobrý deň, chcem sa opýtať , do kedy je odsúdený povinný uhradiť spôsobenú škodu , ak sa…

Renáta, 30. 1. 2017, 2656x zobrazenie

Nepreplatenie nadčasov

Dobrý deň, 2,5roka som robil v nemeckej prac. agentúre ako vodič LKW s prac. zmluvou na 8hod…

Záložné právo na nehnuteľnosti - ako obstarať podpis na diaľku?

Dobrý deň. S bývalým predávame byt v Leviciach. Už je aj kupec. Byt si kupuje na hypotéku, takže sa…

Vyzivne na navorodenca

Dobry den,chcel by som sa spytat ake vyzivne sa plati na novorodenca? Moja partnerka nema este 18…

Eduard, 9. 2. 2017, 2686x zobrazenie