Darovacia zmluva

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky JUDr. Bachynec Miroslav

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Darovacia zmluva

Dobrý deň,chcela by som vedieť či je darovacia zmluva platná na rodinný dom ktorý je zapísaný v katastri na tetu ktorá je vlastníčkou a dom mi daruje po smrti za podmienky že sa o ňu postarám. O tetu sa starám aj ked je v domove dôchodcov nakolko je duševne a psychický chorá. Deti nemala a manžel jej zomrel. Som na jej dom prihlásená na trvalom pobyte 15r. V darovacej zmluve mám aj 2 svedkov nakolko teta písať nevie, je to overené. Ďakujem.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Predaj majetku spoluvlastníkom alebo vyplatenie podielu

Dobrý den, mám velký dotaz. Jsem občan Slovenské republiky , ale jsem ženatý v České republice a…

Výpoveď z PP

Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu týkajúcu sa pracovného práva. Dňa xxx.2015 som dostala…

Výživné - mám nárok od bývalého partnera žiadať výživné zpätne?

Dobrí deň, obraciam sa na Vás o radu, chcem sa spýtať mám nárok žiadať od bývalého partnera spätne…

Darovacia zmluva alebo ako čo najvýhodnejšie previesť nehnuteľnosť?

Dobrý deň, som vdova, vlastník nehnuteľnosti. Prosím o radu ako postupovať v prípade prevodu…

Je potrebná predmanželská zmluva?

Dobrý deň, chcela by som sa informovať o potrebe uzatvorenia predmanželskej zmluvy. Vlastním byt,…

Prevod majetku na hypotéku

Dobry den, s nebohym manželom sme kupili dom cez hypoteku. Mame spolu 2 deti (8 a 10 rokov), ktore…

Napadnutie dražby a znaleckého posudku

Aká je lehota na na podanie námietky na pozastavenie dražby a znaleckého posudku?

Darovacia zmluva - rodičia mi darujú byt, musí byť v zmluve uvedená aj manželka?

Dobrý deň, chcem sa opýtať na darovaciu zmluvu. Rodičia mi chcú formou darovacej zmluvy dať peniaze…

Ako zúžiť BSM pri kúpe nehnuteľnosti?

Dobrý deň, chcem sa prosím opýtať na riešenie tejto situácie - kúpnou zmluvou kupujem rodinný dom,…

dopisanie spoluvlastnika nehnutelnosti do katastra

Dobrý deň, manžel v lete 2010 kúpil 3-izbový byt. Svadbu sme mali v máji 2013 a v lete 2015 sme…

Denisa, 2. 2. 2017, 2494x zobrazenie

BSM

Prosím Vás ako môžem postupovať pri riešení bsm po rozvode, keď celkový majetok odhadujem na 4 mil…

Žaneta, 4. 5. 2017, 2363x zobrazenie

Odstúpenie od dohody o zložení blokovacieho depozitu

Dobrý deň, chceli by sme odstúpiť od dohody o zložení blokovacieho depozitu. Ide o kúpu domu. Kúpne…