Životné minimum

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Životné minimum

Dobrý deň. Mama má dôchodok ktorí jej chodí do poštovej banky,kde ma momentálne dlh. DNES jej mal prísť dôchodok. Neprišlo jej nič,že všetok dôchodok jej stiahli na dlh. Chcem sa spýtať či jej môžu vziať všetky peniaze na obživu. Nemá právo na životné minimum ktoré Banka má akceptovať. Ďakujem

Marta Haľkova, 16. 12. 2019, 640x zobrazenie

Súdne vymáhanie pre neschopnosť splácať revolvingový úver.

Dobrý deň.Keď som bol zamestnaný bol mi ponúknutý úver.Po strate zamestnania a jediného príjmu…

Kúpa nehnuteľnosti mimo realitnú kanceláriu a nárok na províziu RK

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadne situácie, ktorá vznikla. Kúpili sme si s priateľom…

Môze si exmanžel do mojho domu nasťahovať frajerku bez môjho súhlasu?

Dobrý deň, s exmanželom sme rok rozvedení. Bývame však v spoločnej domácnosti v dome, ktorý je …

Výpoveď z PP

Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu týkajúcu sa pracovného práva. Dňa xxx.2015 som dostala…

Dedičstvo - ako sa zbaviť dlhov?

Dobrý deň. Mama zomrela pred 2 rokmi, vtedy som sa vzdal dedičstva v prospech otca. Mám ešte sestru…

Darovanie nehnuteľnosti, prevod podielu a podpis zmluvy na diaľku

Po matke som pred 6 rokmi zdedila v 50 % podiele 2 nehnuteľnosti- starý rodinný domček na dedine a…