vyživne

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
vyživne

Pekny den. 1.maja som nastupil do prace som si vedomi že mi z vyplaty zostane len životne minimum.Može mi exekutor siahnuť aj na vyživne.Moja dcera ma 19r. V septembri nastupila na nadstavbu ale teraz jej zrušily triedu a našla si brigadu kde zaraba 150e.Sud určil že platit musim kym neni sebestačna. Viem že 150e.nie je suma na sebestačnosť.Može mi siahnuť na vyživne ak nie musim to niako dokladovať na pracovisku že nie je ešte sebestačna.

Robert, 6. 5. 2017, 1194x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Výživné na plnoletú osobu

Dobrý deň, môže plnoletá osoba, študujúca na VŠ, požiadať biologického otca o platenie výživného…

Katarína, 23. 5. 2017, 2298x zobrazenie

vyhrážanie a rozvod

Dobrý deň, mám problém s mojím manželom, už vyše roka spolu nežijeme, mám iného partnera, neustále…

Jana, 23. 5. 2017, 2340x zobrazenie

Ako postupovať pro rozšírení BSM?

Dobrý deň, manželka získala už počas trvania nášho manželstva dom s pozemkom v ktorom žijeme a to…

Nefunkčné manželstvo - ako sa zbaviť BSM?

Dobrý deň. Som ženatý od roku 1993, od roku 2002 nežijeme s manželkou v spoločnej domácnosti, nie…

Ján, 19. 4. 2017, 2863x zobrazenie

Ako mám ukončiť vyživovaciu povinnosť?

Dobrý deň prajem.V auguste mi končí vyživovacia povinnosť na dcéru, ktorá už skončila strednú školu…

Radoslav, 19. 6. 2017, 2289x zobrazenie

Výška výživného

Dobrý deň, po mojom rozvode v septembri 2016 sa riešilo výživné na moje 2 deti. Exmanželka mi…