DPH

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
DPH

Dobrý deň, plánujem si otvoriť e-shop a mám otázky: - ak by som nebola registrovaná na platenie DPH, či môžem nakupovať tovar s DPH? - či môžem nakupovať tovar zo zahraničia, ak nebudem platcom DPH? - či musím dať do e-shopu ceny s DPH, ak by som bola neplatičom DPH? - a či faktúry z tovaru môžem dať do nákladov? Ďakujem

Zuzana, 9. 2. 2017, 2484x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Toto sú skôr otázky, ktoré by ste mali adresovať na Daňový úrad, prípadne si objednajte konzultácie s účtovníkom.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Máme dom v BSM ale nežijeme spolu, manžel úver neplatí a nechce dom predať

Manžel má vyhodil z domu aj s deťmi, už je to rok. Úver na dom je na mňa, on ho neplatí pravidelne…

Súd zvýšil výživné ale exmanžel si neprevzal rozhodnutie

Prosím o pomoc - informáciu ako postupovať. Po rozvode exmanžel platí výživné pravidelne, pred pol…

Vrátenie nájomnej kaucie od prenajímateľa

Dobrý deň, bývalý prenajímateľ nám nechce vrátiť časť z nájomnej kaucie. Na nájomnej zmluve bolo…

"vrátenie peňazí"

Dobrý deň mám takú otázku.Mal som priateľku vydatú podotýkam boli sme spolu 6rokov no a za tých…

Milan, 7. 3. 2017, 2401x zobrazenie

Pravo dozita a hypoteka

Moja mama predala byt, ja s manželom sme predali byt a za spoločné peniaze sme kúpili starší dom,…

Marta, 31. 3. 2017, 2383x zobrazenie

ukoncenie vyzivneho

Dcera /23 rokov/ si predlzila o rok vysoku skolu. Byvaly manzel podal na sud o ukoncenie…

Marcela, 18. 9. 2017, 2132x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Obchod, Podnikání, Společnosti

Faktúra

Dobrý deň môže firma strhnúť zmluvnú pokutu z faktúry ktorá bola vystavená od SZČO na služby.

Joko, 17. 8. 2017, 2185x zobrazenie

Potvrdenie prijatia do zamestnania

Prosím Vás, telefonicky mi oznámili prijatie do zamest. na základe pohovoru. Keď som im slovne…

Martina, 17. 7. 2017, 3370x zobrazenie

Zmluva o zmluve budúcej - výstavba RD

Dobrý deň, chcel by som poradiť. 13.01.2016 som podpísal zmluvu o budúcej zmluve o dielo. Jedná sa…

Martin, 22. 1. 2017, 2515x zobrazenie

Nevyplatenie mzdy a zánik spoločnosti

Dobrý deň. Spoločnosť ktorá zanikla zlúčením dňa 19.9.2015 mi nevyplatila mzdu za 09/2014. Poslala…

Iveta, 19. 9. 2017, 2288x zobrazenie

Predaj cez internet

Dobry den. Mal som inzerat na bazosi ohladom grafickej karty. Predal som ju bez toho aby ju…

Marek, 18. 7. 2017, 2165x zobrazenie

predaj obchodných podielov

Chcela by som predať svoje obchodné podiely len neviem či sa to dá bez súhlasu ostatných…

Alena, 8. 6. 2017, 2149x zobrazenie