DPH

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
DPH

Dobrý deň, plánujem si otvoriť e-shop a mám otázky: - ak by som nebola registrovaná na platenie DPH, či môžem nakupovať tovar s DPH? - či môžem nakupovať tovar zo zahraničia, ak nebudem platcom DPH? - či musím dať do e-shopu ceny s DPH, ak by som bola neplatičom DPH? - a či faktúry z tovaru môžem dať do nákladov? Ďakujem

Zuzana, 9. 2. 2017, 2720x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Toto sú skôr otázky, ktoré by ste mali adresovať na Daňový úrad, prípadne si objednajte konzultácie s účtovníkom.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Ako prebieha rozvod?

Dobrý deň.Môj manžel si našiel priateľku. Podal žiadosť o rozvod ale dôvod udal, že ho fyzicky…

Dostala som okamžitú výpoveď bez predchádzajúceho varovania, je taká výpoveď platná?

Dobrý deň, chcem sa spýtať, na živnost som vykonávala opatrovateľské služby pre denné centrum. V…

Dosiahnutie styku s dcérkou

Dobrý deň. Bývalá priateľka mi prestala dávať dcérku. Nie som písaný v rodnom liste, keďže v čase…

Zrušenie náhradného výživného

Dobrý večer. Úrad mi vyplácal náhradné výživné.Vydala som sa a s manželom máme vraj dostačujúci…

Veronika, 30. 1. 2017, 2876x zobrazenie

Rozdelenie bsm a dlhou bez rozvodu po dohode manzelov

Dobry den dali by sa rozdelit dlhy a bsm bez rozvodu po dohode manzelov.napr byt a hypoteka na…

Mária, 15. 6. 2017, 2510x zobrazenie

Do kedy platí vyživovacia povinnosť rodiča?

Dobrý deň, mám nárok na to, aby otec platil mi výživné, s otcom nežijem vzhľadom na jeho agresívne…

Andrea, 20. 6. 2017, 2905x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Obchod, Podnikání, Společnosti

Predaj cez internet

Dobry den. Mal som inzerat na bazosi ohladom grafickej karty. Predal som ju bez toho aby ju…

Marek, 18. 7. 2017, 2386x zobrazenie

Zmluva o zmluve budúcej - výstavba RD

Dobrý deň, chcel by som poradiť. 13.01.2016 som podpísal zmluvu o budúcej zmluve o dielo. Jedná sa…

Martin, 22. 1. 2017, 2751x zobrazenie

Kto koná za firmu po úmrtí konateľa?

Dobrý deň. Pred piatimi mesiacmi mi zomrel ocino,ktorý bol konateľom firmy. Chcela by som sa opýtať…

Kristina, 22. 1. 2017, 3434x zobrazenie

Faktúra

Dobrý deň môže firma strhnúť zmluvnú pokutu z faktúry ktorá bola vystavená od SZČO na služby.

Joko, 17. 8. 2017, 2431x zobrazenie

predaj obchodných podielov

Chcela by som predať svoje obchodné podiely len neviem či sa to dá bez súhlasu ostatných…

Alena, 8. 6. 2017, 2370x zobrazenie

Odchod z firmy a z postu konateľa a spoločnika

Dobrý deň, som vo firme od roku 2011 aj konateľka aj spoločníčka. Chcela by som sa dostať z tej…

Alena, 10. 5. 2017, 3603x zobrazenie