DPH

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
DPH

Dobrý deň, plánujem si otvoriť e-shop a mám otázky: - ak by som nebola registrovaná na platenie DPH, či môžem nakupovať tovar s DPH? - či môžem nakupovať tovar zo zahraničia, ak nebudem platcom DPH? - či musím dať do e-shopu ceny s DPH, ak by som bola neplatičom DPH? - a či faktúry z tovaru môžem dať do nákladov? Ďakujem

Zuzana, 9. 2. 2017, 2603x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Toto sú skôr otázky, ktoré by ste mali adresovať na Daňový úrad, prípadne si objednajte konzultácie s účtovníkom.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Doplatok výživného

Prosím Vás,ex manžel mi má doplatit na deti výživné čo neplatil pol roka. Je zivnosntik,ale…

Nehnuteľnosť získaná osvedčením o vydržaní, jej zápis na LV na oboch manželov.

Dobrý deň, počas trvania manželstva /sme manželia 36 rokov/ som pred cca 18 rokmi prostredníctvom…

Výživné na maloleté dieťa - z čoho sa vypočíta?

Dobrý deň,mám taký problém, že sa chystám rozvádzať s manželom.Máme spolu maloletú dcéru , ktorá…

Katarína, 26. 1. 2017, 2630x zobrazenie

Zapretie otcovstva - nemanželský syn

Dobrý deň, počas trvania manželstva sa mi narodil nemanželský syn. S manželom sme v rozvodovom…

Klaudia, 20. 2. 2017, 2603x zobrazenie

darovanie darovanej nehnutelnosti

Pekný deň. Chcel by som Vás poprosiť o radu. Môj otec mi pred tromi rokmi daroval nehnutelnosť s…

Marek, 14. 3. 2017, 7147x zobrazenie

Zalozne pravo na dieta (zastupca)

Dobry den, chcem chcem zobrat hypoteku na rodicovsky dom ale vlastnik je neplnolety so svojou…

Jan, 28. 5. 2017, 2367x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Obchod, Podnikání, Společnosti

Odchod z firmy a z postu konateľa a spoločnika

Dobrý deň, som vo firme od roku 2011 aj konateľka aj spoločníčka. Chcela by som sa dostať z tej…

Alena, 10. 5. 2017, 3480x zobrazenie

Kto koná za firmu po úmrtí konateľa?

Dobrý deň. Pred piatimi mesiacmi mi zomrel ocino,ktorý bol konateľom firmy. Chcela by som sa opýtať…

Kristina, 22. 1. 2017, 3294x zobrazenie

Nevyplatenie mzdy a zánik spoločnosti

Dobrý deň. Spoločnosť ktorá zanikla zlúčením dňa 19.9.2015 mi nevyplatila mzdu za 09/2014. Poslala…

Iveta, 19. 9. 2017, 2402x zobrazenie

Potvrdenie prijatia do zamestnania

Prosím Vás, telefonicky mi oznámili prijatie do zamest. na základe pohovoru. Keď som im slovne…

Martina, 17. 7. 2017, 3494x zobrazenie

Trvaly pobyt a s.r.o, mozem prist o majetok, pripadne cakaju ma neprijemnosti?

Brat zaklada s.r.o. A sidlo uviedol adresu trvaleho pobytu ktory ma u mna, ja som jediny vlastnik…

DPH

Dobrý deň, plánujem si otvoriť e-shop a mám otázky: - ak by som nebola registrovaná na platenie DPH…

Zuzana, 9. 2. 2017, 2603x zobrazenie