Ako treba štylizovať žiadosť o zmenu súdneho pojednávania?

Právna poradňa online
Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Ako treba štylizovať žiadosť o zmenu súdneho pojednávania?

Dobrý deň, rada by som sa informovala ako treba štylizovať žiadosť o zmenu miesta súdneho pojednávania , nakoľko sa chcem rozviesť, ale príslušný súd by bol v meste odporcu čo je 250 km daleko od miesta môjho bydliska a nakoľko som matka na materskej a nedisponujem autom, bolo by to pre mna finančne aj časovo náročné. Ďakujem za info.

Anonym, 6. 4. 2016, 2564x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

advokát

Miestne príslušným súdom na konanie o rozvode je súd, v obvode ktorého mali manželia posledné spoločné bydlisko v Slovenskej republike, ak býva v obvode tohto súdu aspoň jeden z manželov. Ak takýto súd nie je, príslušným je všeobecný súd odporcu. V tomto prípade nie je možné zmeniť konajúci súd. Ide o výlučnú príslušnosť, ktorú súd skúma v zmysle zákona. Pokiaľ je príslušný súd ďaleko od Vášho bydliska, môžete písomne požiadať o vypočutie prostredníctvom súdu v obvode Vášho bydliska. Tento súd uskutoční len Váš výsluch a vo veci rozhodne súd, ktorý je na to príslušný. 

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Nezhoda medzi dátumom podpisu výpovede manažérom firmy a dátumom výpovede od personálnej agentúry

Dobrý deň. Prosím o Vašu radu v takejto veci: Výpoveď som mala podpísanú od môjho manažéra vo…

Anonym, 7. 9. 2016, 1881x zobrazenie

Zalozne pravo

Dobry den chcem sa opytat mam 15 rocne dieta a a mali sme dedicke konanie ohladne domu ktoru…

Jan, 17. 5. 2017, 1944x zobrazenie

Výpoveď z PP

Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu týkajúcu sa pracovného práva. Dňa xxx.2015 som dostala…

Anonym, 12. 4. 2015, 3528x zobrazenie

Šikana mojej dcéry vyučujúcimi na strednej škole

Dobrý deň, mám problém s ktorým by som sa chcela poradiť. Moja dcéra sa pokúsila siahnuť si na…

Anonym, 3. 3. 2016, 2303x zobrazenie

Zrušený platobný rozkaz - odpor, pojednávanie, uznesenie?

Dobrý deň chcel by som sa spýtať čo znamená veta ''Podľa ust. § 267 ods.3 C.s.p., ak čo len jeden…

Anonym, 11. 8. 2016, 2997x zobrazenie

Platí ústna dohoda pred súdom?

Dobry deň, mám jednu otázku, plati ústna dohoda pred súdom?

Anonym, 8. 6. 2016, 4165x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť