Predaj nehnutelnosti

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Predaj nehnutelnosti

Zdravím,odkúpila som DB do OV..Chcem ho v dohľadnej dobe predať,takze budem platiť daň z predaja.Dam si vypracovať znalecky posudok na aktuálnu cenu bytu.Ak ho predám za vyššiu cenu ako je v ZP bude daň vypočítaná z rozdielu? Ak ho predám za rovnaku cenu aká bude v ZP bude daň nulová? Dakujem

Stefania, 9. 5. 2018, 2034x zobrazenie

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti sa platí ak sa nehnuteľnosť predáva do 5 rokov od jej nadobudnutia. Rozhodná suma v prípade dane je cena uvedená v jednotlivych zmluvách. S úctou JUDr. Michal Murina

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Neoprávnené vysťahovanie

Zdedila som rod. dom, ale sú tam 4 byt. jedn. a pozemok. Jeden z bytov nie je právne vysporiadaný.…

Dagmar, 28. 7. 2017, 2372x zobrazenie

Exekúcia

Dobrý večer mam taký problém ze som bol dohodnutý na splátke po 60e mesačne ale teraz uz chcu…

Tomas, 28. 7. 2017, 2556x zobrazenie

zneužitie IČO

Dobrý deň, ako mám postupovať pri zneužití môjho IČO veľkoobchodníkom, ktorý ho pridelil inému…

Lenka, 11. 9. 2017, 3507x zobrazenie

GDPR - živnostník a emaily

Som živnostník. Zo zákazníkom komunikujem výlučne telefonicky, emailom. Je využívanie emailu, tel.č…

Miloslav, 24. 5. 2018, 2341x zobrazenie

vyzva

Dobry den chcem sa opytat mala som havariu kde som bola ako vinnik.Moja poistovna vsetko zaplatila…

Jana, 21. 2. 2019, 1443x zobrazenie

Hypotéka pred svadbou

Dobrý deň,so snúbencom u (26,27r.) chceme tento rok kúpiť si vlastný byt. Svadba bude až o 2 roky,…

Silvia, 15. 6. 2019, 1801x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Nemovitosti

Darovanie ornej pôdy

Existujú pri darovaní ornej pôdy blízkej osobe nejaké obmedzenia?

Tomáš, 25. 7. 2017, 3264x zobrazenie

Predaj nehnuteľnosti

Mama spolu s bratom zdedili dom po rodičoch teda po mojej babke každy polovicu.Dom je na predaj…

Stefan, 15. 3. 2017, 2513x zobrazenie

Prepis domu

Dobrý večer. Chcem sa informovať ohľadom prepisu domu. Žijem s mamou, ktorá má 80 rokov a dvoma…

Antónia, 28. 4. 2017, 2816x zobrazenie

Zalozne pravo na dieta (zastupca)

Dobry den, chcem chcem zobrat hypoteku na rodicovsky dom ale vlastnik je neplnolety so svojou…

Jan, 28. 5. 2017, 2292x zobrazenie

Zdedený družstevný byt, čo je výhodné s ním spraviť.

Dobrý, mama s otcom boli rozvedení. Otec užíval družstevný byt kde členkou družstva bola aj mama.…

Stanislava, 2. 2. 2017, 2330x zobrazenie

Zrusenie darovacej zmluvy

Bývalý priateľ pred 2 rokmi daroval nášmu vtedy maloletemu synovi byt. Konanie išlo súdnou cestou.…

Andrea, 21. 5. 2019, 1734x zobrazenie