Vzory zmlúv a dokumentov

Inšpirujte sa vzormi - zmluvy na mieru si nechajte pripraviť advokátmi!
  • Prečítaných 4 118x
  • Stiahnutých 11x

Výpoveď plnej moci - vzor 2019

Vzor výpovede plnej moci Plnomocenstvo zanikne, okrem iného, ak ho (plnú moc) vypovedal splnomocnenec. Ak splnomocnenec vypovie plnomocenstvo (plnú moc), je splnomocnenec povinný urobiť ešte všetko, čo neznesie odklad, aby splnomocniteľ alebo jeho právny nástupca neutrpel ujmu na svojich právach. Úkony takto urobené majú rovnaké právne účinky, ako keby zastúpenie ešte trvalo, pokiaľ…

Otázka na právnika, 12. 9. 2019
  • Prečítaných 10 040x
  • Stiahnutých 0x

GDPR - Žiadosť o prenos osobných údajov

Žiadosť o prenos osobných údajovKtorákoľvek fyzická osoba môže po prevádzkovateľovi požadovať prenos svojich osobných údajov. Právo na prenosnosť vznikne, ak sú splnené tieto podmienky: - spracovanie je založené na súhlase alebo na zmluve; a  - spracovanie je automatizované. Osobné údaje prevádzkovateľ musí poskytnúť priamo dotknutej osobe a/alebo odovzdať druhému…

Otázka na právnika, 28. 6. 2018
  • Prečítaných 14 061x
  • Stiahnutých 22x

GDPR - Vzor žiadosti o výmaz osobných údajov

Neprajete si, aby prevádzkovateľ, ktorý má vaše osobné údaje ich ďalej spracovával a mal ich k dispozícii? Požiadajte o ich výmaz.Viac v článku na našom blogu Vzor žiadosti si stiahnite tu:

Otázka na právnika, 19. 6. 2018
  • Prečítaných 12 143x
  • Stiahnutých 1x

GDPR - Žiadosť o opravu osobných údajov

Žiadosť o opravu osobných údajov podľa GDPR:Dotknutá osoba (subjekt osobných údajov) má právo na to, aby prevádzkovateľ bez zbytočného odkladu opravil nepresné osobné údaje, ktoré sa jej týkajú. Prevádzkovateľ musí žiadosť žiadateľa vybaviť bez zbytočného odkladu, max. do 1 mesiaca od prijatia žiadosti (vo výnimočných prípadoch je možné lehotu predĺžiť o 2 mesiace, o čom musí byť dotknutá osoba…

Otázka na právnika, 14. 6. 2018
  • Prečítaných 7 596x
  • Stiahnutých 4x

Žiadosť o prístup k osobným údajom podľa GDPR - VZOR

Žiadosť o prístup k osobným údajom - VZOR v príloheDotknutá osoba má právo na prístup k osobným údajom. Má teda právo získať od prevádzkovateľa potvrdenie, či sa spracúvajú osobné údaje, ktoré sa ho týkajú, a ak tomu tak je, má právo získať prístup k týmto osobným údajom. S kópiami spracovávaných osobných údajov má právo získať aj nasledujúce informácie o: - účele spracúvania…

Otázka na právnika, 5. 6. 2018
  • Prečítaných 11 120x
  • Stiahnutých 1x

Vzor - Oznámenie zhromaždenia obci

 Ako oznámiť zhromaždenie?Zvolávateľ musí v oznámení zhromaždenia uviesť: • účel zhromaždenia, deň a miesto jeho konania a čas začatia; ak ide o zhromaždenie na verejnom priestranstve, aj predpokladaný čas jeho ukončenia a predpokladaný počet účastníkov zhromaždenia, • opatrenia, ktoré urobí, aby sa zhromaždenie konalo v súlade so zákonom, najmä počet usporiadateľov, ktorých na…

Otázka na právnika, 16. 4. 2018
  • Prečítaných 15 616x
  • Stiahnutých 3x

Oznámenie o trvaní na ďalšom zamestnávaní - VZOR

Vzor oznámenia o trvaní na ďalšom zamestnávaníDostali ste písomnú výpoveď / okamžité zrušenie pracovného pomeru / zrušenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe/ zo zamestnania? Nesúhlasíte s dovodom rozviazania pracovného pomeru a považujete ho za neplatné v zmysle ustanovenia §79 zákona č. 311/2001 Z.z., zákonníku práce a trváte na svojom ďalšom zamestnávaní a prideľovaní práce podľa pracovnej…

Otázka na právnika, 14. 2. 2018
  • Prečítaných 14 837x
  • Stiahnutých 5x

Darovacia zmluva k hnuteľnej veci - vzor

Darovacia zmluva k hnuteľnej veci - vzorVysvetlenie k vzoru:Podstatnými náležitosťami zmluvy o darovaní hnuteľnej veci sú: − označenie darcu a obdarovaného, − dohoda o predmete daru a dohoda o bezplatnom prevedení vlastníctva daru na obdarovaného. Písomná forma darovacej zmluvy je vyžadovaná iba v prípade, keď je predmetom daru nehnuteľnosť, alebo v prípade ak to zákon osobitne…

Otázka na právnika, 18. 1. 2018
  • Prečítaných 7 635x
  • Stiahnutých 4x

Žiadosť o sprístupnenie informácie podľa zákona o slobode informácií- VZOR

Žiadosť o sprístupnenie informácie podľa zákona o slobode informácií Žiadosť možno podať písomne, ústne, faxom, elektronickou poštou alebo iným technicky vykonateľným spôsobom. Zo žiadosti musí byť zrejmé, ktorej povinnej osobe je určená. V žiadosti musí byť uvedené: meno, priezvisko, názov alebo obchodné meno žiadateľa, jeho adresa pobytu alebo sídlo, ktorých informácií sa žiadosť…

Otázka na právnika, 9. 1. 2018
  • Prečítaných 14 608x
  • Stiahnutých 8x

Oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe

Oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe zamestnancom Zamestnávateľ aj zamestnanec môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe je nutné učiniť písomne. Oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom,…

Otázka na právnika, 28. 12. 2017