Výpoveď z organizačných dôvodov podľa paragrafu 63 odst. 1 písm. b/ zákona č. 311/2001 Z. z.

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Výpoveď z organizačných dôvodov podľa paragrafu 63 odst. 1 písm. b/ zákona č. 311/2001 Z. z.

Dobrý deň, prosím Vás, dňa 27.01.2016 som dostal výpoveď zo zamestnania z organizačných dôvodov. Vo výpovedi je uvedené, že vzhľadom na to, že som v spoločnosti odpracoval menej ako 5 rokov, dĺžka výpovednej doby je 2 mesiace. Výpovedná doba mi začína plynúť dňom 1.2.2016 a pracovný pomer sa skončí dňom 31.3.2016. Ďalej sa vo výpovedi uvádza, že v zmysle ZP paragrafu 76 odst. 1 písm. c/ mi patrí odstupné vo výške jedného priemerného mesačného zárobku, ktorý mi bude vyplatený spolu s výplatou za mesiac marec 2016. Do zamestnania som nastúpil 16.3.2011 a odvtedy som bol nepretržite v pracovnom pomere. Počíta sa aj výpovedná doba do odpracovaných rokov? Ak áno, tak by som odpracoval 5 rokov.

advokát

Pre určenie trvania pracovného pomeru je rozhodujúce trvanie pracovného pomeru ku dňu doručenia výpovede. Vzhľadom na to sa Váš pracovný pomer počíta len do 27.01.2016, a teda nespĺňate podmienku trvania pracovného pomeru viac ako 5 rokov.

Vysťahovanie z bytu

Bývam v podnájme 5 mesiacov a menil som zamestnanie a nemohol som v ten istý deň zaplatiť nájomné a…

Najdena zavet

Dobry den, mala by som otazku ohladom dedicstva. V roku 2000 zomrela matka a zanechala zavet o…

Prevod bytu

Dobrý deň,obraciam sa na Vás s veľkou prosbou,pred približne tromi rokmi mi sestra kúpila byt,na…

Hypoteka

DObry vecer, Beriem na seba hypoteku a budem jediny vlastnik nehnutelnosti. Je mozne po urcitom…

Lenka, 26. 5. 2017, 2201x zobrazenie

Rozdelenie domu po rozvode

Dobrý deň. Chcela by som vedieť ako to je s rozdelením majetku po rozvodovom konaní. Ide o dom,…

Akým sposobom získam byt do výlučného vlastníctva ak nebol vysporiadaný?

Zdravím... S bývalou manželkou vlastníme byt v bytovom dome v bezpodielovom vlastníctve. Pred 10…