Výpoveď

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Výpoveď

živnostník-fyzická osoba zomrel 26.12.2016.Zamestnával 2 pracovníčky,ktoré od toho dňa nechodia do práce a odmietajú výpoveď dohodou k 1.2.2017.Tým sa predlžila výpovedná lehota a výpoveď im bude zaslaná až v týchto dňoch,nakoľko sa musel určiť dočasný správca dedičstva.Na akú výpovednú lehotu majú nárok a či majú nárok na odstupné.Jedna pracovala v čase úmrtia 3 a druhá 10mesiacov.V živnosti sa nepokračuje,prevádzka zaniká.Jedna pracovníčka je teraz PN.Vzťahuje sa na ňu ochranná lehota? Ďakujem

Eva, 31. 1. 2017, 1068x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Rozvod pre neveru, majetok je na manžela, ako postupovať?

Som 38 rokov vydatá. Majetok je napísaný na manžela a chcem sa rozviesť pre neveru. Nemáme…

Dosiahnutie styku s dcérkou

Dobrý deň. Bývalá priateľka mi prestala dávať dcérku. Nie som písaný v rodnom liste, keďže v čase…

Zaplatenie dlžnej sumy za zanedbanie povinnej výživy

Dostal som z prokuratúry návrh na žalobu na okresný súd a chcem sa opýtať, že ešte pred vynesením…

Rozvádzam sa, potrebujem k vycestovaniu s dieťaťom do zahraničia manželov súhlas?

S manželom sa budeme rozvádzať čoskoro a moja otázka znie = keď mi zveria dcéru do výhradnej…

Výživné

Dobrý den, problém spočíva v nie načas platenom výživnom na dcéru. Súd stanovil vyzivne na 200 eur…

Čo má obsahovať splnomocnenie pre zastupovanie na súde?

Požiadala som o zvýšenie výživného od otca. Som plnoletá a študujem na VŠ. Termín pojednávania…