Právna poradňa online

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa

darovacia zmluva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať svokor vlastní aj pozemky v urbári, darovacou zmluvou chceme previesť pozemky na jeho syna. Pri niektorých LV na pozemkoch patriacich do urbáru je záložné právo (Pohotovosť s.r.o.) je potrebé do darovacej zmluvy uviesť tarchy?

Miriam, 22. 9. 2017, 1288x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň V danom prípade treba kontaktovať aj záložného veriteľa, ktorý sa vyjadruje k zamýšľanému prevodu vlastníckeho práva. Na úspešné zavkladovanie danej zmluvy je potrebný aj súhlas záložného…

Darovacia zmluva a zákonný podiel pre deti

Som z Rakúska, teta mi darovala jej byt a má tam vecné právo žiť ("vecné bremeno") . V inej zmluve sme sa dohodli, že ja jej platím mesačne peniaze. Má syna (40 rokov), ktorý je závislý a jemu chcem platiť malú izbu na celý život, keby teta (70 ročná) mala zomrieť. Má syn nárok na povinný diel?

Parz, 20. 9. 2017, 1202x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Právo doživotného bývania je účinné a následne vymáhateľné len vtedy, ak je toto právo zapísané v katastri nehnuteľnosti. Iné osoby ako Vaša Teta nemajú takéto právo a teda sa v prípade…

Dedenie bytu

Dobrý deň, z prvého manželstva mám dve deti. Bývalú manželku som vyplatil z bytu. S terajšou manželkou ( sme spolu 10 rokov ) mám jedno dieťa. Byt ale stále vlastním iba ja. V prípade, že by sa so mnou niečo stalo, kto by dedil byt? Dedila by aj moja terajšia manželka alebo iba deti? Ďakujem

Jaroslav, 30. 8. 2017, 1614x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Občiansky zákonník jasne hovorí o tom, kto je dedičom v prvej dedičskej skupine (§ 473). V tejto skupine dedí manžel a deti rovnakým dielom. Ak je byt písaný len na Vás tak dedi a súčasná…

Ako nezdediť dlh

Dobrý deň! Sestra odišla do zahraničia a máme obavu, ze si berie úver. Čo mám robiť, ak nechcem, aby ja som musela platit jej dlh, ak by ona zomrela? Ona nemá nič, čo by som mohla zdediˇ, len prípadne dlh.

Aas, 31. 7. 2017, 1548x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Vy ako súrodenec dedíte až v tretej dedičskej skupine. Samozrejme ako dedič sa v zmysle § 463 a nasl. Občianskeho zákonníka v platnom znení. Vy ako potencionálny dedič nemôžete svojmu…

Testament

Dobrý deň. Mám 17 rokov. Je možnosť, že figurujem v dedičskom konaní po prastarom otcovi. Je nejaká možnosť, žeby som sa mohla dopátrať k tomu, či tam skutočne figurujem? Mám obavy, že z procesu má zvyšok účastníkov vynechal, resp. mi to utajili. Podozrenie mám zo skúsenosti. Ďakujem za odpoveˇ.

Natalia, 28. 7. 2017, 1493x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Osoba, ktorá nie je plne spôsobilá na právne úkony je účastníkom dedičského konania. Takéto osoby z dôvodu nespôsobilosti nekonajú v tomto konaní samostatne ale prostredníctvom opatrovníka…

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť