Právna poradňa online

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa

Manko a dohoda o hmotnej zodpovednosti

Počas mojej smeny došlo ku krádeži a teda k manku 100€. Kamerový záznam nemáme (kameru áno). Vedúci žiada aby som to uhradila osobne. Som povinná to uhradiť? Príp. može mi siahnuť na mzdu? Nikto zo zamestnancov našej predajne NEMÁ podpísanú hmotnú zodpovednosť.

Monika, 14. 12. 2017, 1090x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, v prípade, ak s Vami zamestnávateľ neuzavrel dohodu o hmotnej zodpovednosti, v zmysle Zákonníka práce platí, že zamestnanec zodpovedá zamestnávateľovi za škodu, ktorú mu spôsobil…

navrat do prace po rodičovskej dovolenke

Dobrý deň,som zamestnaná na dobu neurčitú,počas ktorej som už druhý krát za sebou najprv na materskej a potom na rodičovskej dovolenke.Pri návrate do práce chcem rozviazať pracovný pomer a zaevidovať sa na úrad práce.Moja otázka znie,budem mať nárok na náhradu mzdy počas nezamestnanosti?Ďakujem

Tímea, 18. 10. 2017, 1163x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, podľa zákona o sociálnom poistení máte nárok na dávku v nezamestnanosti, ak ste v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie bola…

Výpoveď v práci ktorú nechce zamestnávateľ akceptovať?

Dobrý deň, dcéra dala v práci výpoved v práci ku 1.7..2016., ale firma jej nechce výpoved akceptovať lebo vraj nema kto robiť. Našla si lepšie platenú prácu, je samoživitelka a hladame pomoc ako to doriešiť.Viete nám prosím poradiť ako postupovať? Vypíšem dcerine údaje nech vie ako postupovať.

Lucia, 20. 6. 2017, 1380x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Výpoveď je jednostranný prejav vôle a zamestnávateľ s ním nemusí súhlasiť, ale musí ho akceptovať. Ak bola podaná písomná výpoveď zo strany zamestnanca a bola riadne doručená…

Termín vyplatenia odstupného

Dobrý deň, Rád by som sa poradil ohľadom vzniknutej situácie s bývalím zamestnávateľom. Rozviazal som pracovný pomer dohodou o skončení pracovného pomeru k 28.2.2017 Dohodli sme sa, že mi bude vyplatená odmena vo výške 1,5 - násobku mesačného zárobku. Je to uvedené v Článku III. dohody o skončení pracovného pomeru. Termín vyplatenia odstupného nie je uvedený. Chcem sa informovať do kedy je…

Radoslav, 31. 3. 2017, 1308x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V zmysle § 76, ods. 6 Zákonníka práce ,, Odstupné vypláca zamestnávateľ po skončení pracovného pomeru v najbližšom výplatnom termíne určenom u zamestnávateľa na výplatu mzdy, ak sa…

Ťažký pracovný úraz v Nemecku

Dobrý den ,Pracoval som v Nemeckej Firme ako montér a utrpel som ťažký prac.uraz,polytraumu kde ma rozmačkala pracovná plošina,mal som riadnu prac.zmluvu a firma na sude tvrdí, že som bol zaškolený ,čo som vyvrátil a sudca neakceptuje klúčového svedka ,súd bol fraška a zmanipulovany ,bez svedkov,moje dokazy neakceptuje a vyhlásil, že nemusí byť zaškolenie na plošiny a zamietol moju žalobu…

Dušan, 22. 3. 2017, 1908x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Odporúčam Vám vyhľadať advokáta, jedine advokát je spôsobilý Vám pomôcť v rakto náročnom súdnom spore. Ak nemáte finančné prostriedky odporúčam Vám obrátiť sa na Centrum právnej pomoci po posúdení…

Ako ukončiť pracovný pomer keď nemám podpísanú pracovnú zmluvu zo zamestnavateľom

Dobrý deň. Chcem sa spýtať ako ukončiť pracovný pomer zo zamestnávateľom už len z toho dôvodu, že si neplní svoje povinnosti voči zamestnancom ktoré mu udeľuje zákon. Pracovnú zmluvu nemám, nemám ani výpoveď z predošlej, ktorej konateľ je tá istá osoba.

Štefan, 20. 2. 2017, 1413x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Pracovný pomer sa zakladá písomnou pracovnou zmluvou, ktorá musí mať predpísané zákonné náležitosti. V nej musí byť uvedený aj deň vzniku pracovného pomeru. Ak nemáte písomnú zmluvu Váš…

Výpoveď

Môžem sa spýtať, potrebovala by som podať okamžitú výpoveď zamestnávateľovi, ktorý je vo väzbe. Komu môžem podať moju výpoveď? Okamžitú výpoveď podávam z dôvodu nevyplácania mzdy, vyhrážania sa smrťou a zastrašovaniu. Vopred Ďakujem.

Laura, 27. 1. 2017, 1436x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Okamžité skončenie pracovného pomeru je potrebné adresovať na adresu sídla, alebo miesta podnikania zamestnávateľa a to písomne a poštou. V prípade ak má oddelenie na preberanie pošty…

Ukončenie pracovnej zmluvy

Dobrý deň. Som zamestnancom nemenovanej firmy od 27.1.2015. Pracovná zmluva bola uzatvorená na dobu určitú, t.j. na jeden rok. Táto zmluva bola po roku predĺžená o ďalší rok, do 27.1.2017. V súčasnosti som dočasne práceneschopný a dnes som obdržal písomné oznámenie od zamestnávateľa, že pracovný pomer založený pracovnou zmluvou zo dňa 27.1.2015 končí dňa 27.1.2017 a k tomu dátumu sa končí aj môj…

Štefan, 27. 1. 2017, 1357x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V zmysle § 59 ods. 2 Zákonníka práce sa pracovný pomer dohodnutý na určitý čas skončí uplynutím doby, bez ohľadu na to, či ste v tej dobe v práci alebo PN. Ochranná doba sa vzťahuje len na…

vyporiadanie BSM

Prosila by som Vás o poskytnutie právnej rady v nasledovne j veci: S bývalým manželom sme uzavreli dohodu o vyporiadaní BSM. Exmanžel povinnosti z nej plynúce však nesplnil v tom zmysle, že nevyplatil určitú sumu pôžičky v stanovenom termíne. To znamená, že kým exmanžel nesplatí pôžičku nemôže byť byt odblokovaný bankou, a teda celý prepísaný podľa dohody na moje meno. Ja by som chcela túto…

Anonym, 6. 1. 2017, 1578x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Uvedenú sumu si môžete od exmanžela vymáhať buď  mimosúdnou cestou napríklad prostredníctvom mediátora, alebo súdnou cestou. Podkladom bude dohoda o vyporiadaní BSM a doklady o úhrade…

Zrušenie vyživovacej povinnosti na plnoleté dieta

Dobrý deň obraciam sa s prosbou o radu. Pred pár dňami som dostala list zo súdu otec podal o zrušenie vyživovacej povinnosti. Mám 20 rokov som študentka strednej skoly a chcem pokračovať otec však na mna platiť nechce a už máme aj 4.januára pojednávanie - mám požiadať o bezplatného advokáta alebo ako postupovať ďalej ?

Anonym, 22. 12. 2016, 1478x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Vyživovacia povinnosť trvá až do času, kým nie ste schopná sama sa živiť. Pokiaľ študujete na strednej škole a máte v pláne ísť aj na vysokú školu, tak v tomto prípade ešte nie ste schopná…

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť