Ukončenie pracovnej zmluvy

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Ukončenie pracovnej zmluvy

Dobrý deň. Som zamestnancom nemenovanej firmy od 27.1.2015. Pracovná zmluva bola uzatvorená na dobu určitú, t.j. na jeden rok. Táto zmluva bola po roku predĺžená o ďalší rok, do 27.1.2017. V súčasnosti som dočasne práceneschopný a dnes som obdržal písomné oznámenie od zamestnávateľa, že pracovný pomer založený pracovnou zmluvou zo dňa 27.1.2015 končí dňa 27.1.2017 a k tomu dátumu sa končí aj môj pracovný pomer vo firme. Je možné ukončiť pracovný pomer zo strany zamestnávateľa, ak som PN? Ďakujem

Štefan, 27. 1. 2017, 2527x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V zmysle § 59 ods. 2 Zákonníka práce sa pracovný pomer dohodnutý na určitý čas skončí uplynutím doby, bez ohľadu na to, či ste v tej dobe v práci alebo PN. Ochranná doba sa vzťahuje len na zamestnanca u ktorého možno uplatniť výpoveď. Pracovný pomer sa nesmie skončiť výpoveďou v ochrannej dobe, ktorou je napríklad PN. U Vás však výpoveď daná nebola, ale Váš pracovný pomer dohodnutý na určitý čas skončí uplynutím doby. 

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Výsluch maloletého

Dobrý deň, môjho syna v zime zrazil inštruktor na lyžiach, čím mu spôsobil ťažké zranenie. Podala…

Anonym, 18. 7. 2016, 4258x zobrazenie

Ako sa vypočítavajú úroky z omeškania u platovného rozkazu?

Dostal som platobný rozkaz od súdu, že mám zaplatiť 8 000 eur s úrokom z omeškania vo výške 5,05%…

Anonym, 18. 7. 2016, 2953x zobrazenie

Máme dom v BSM ale nežijeme spolu, manžel úver neplatí a nechce dom predať

Manžel má vyhodil z domu aj s deťmi, už je to rok. Úver na dom je na mňa, on ho neplatí pravidelne…

Anonym, 8. 8. 2016, 2935x zobrazenie

Predbežné opatrenie-týranie blízkej osoby

Dobrý deň chcela by som Vás požiadať o radu v prípade podania návrhu o predbežné opatrenie ( zákaz…

Anonym, 21. 9. 2016, 3307x zobrazenie

Od kedy možem platiť znížené výživné

Dobrý deň, manželovi bolo znížené výživné rozhodnutím okresného súdu, kde bolo ale vo výroku…

Anonym, 26. 10. 2016, 2555x zobrazenie

Prepis bytu

Dobrý deň, chceli by sme vedieť ako postupovať keď chce manžel previesť vlastníctvo bytu na…

Andrea, 9. 2. 2017, 2529x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Výživné - mám nárok od bývalého partnera žiadať výživné zpätne?

Dobrí deň, obraciam sa na Vás o radu, chcem sa spýtať mám nárok žiadať od bývalého partnera spätne…

Anonym, 7. 5. 2015, 3881x zobrazenie

Svatba a dlh - na aký spoločný majetok môže siahnuť exekútor?

Dobrý deň, s priateľom sa chceme zosobášiť, no ja mám exekúciu .Priateľ má dom a auto. Po svatbe…

Anonym, 18. 7. 2015, 3572x zobrazenie

Zapísať partnera ako spoluvlastníka bytu ktorý som si sama kúpila na úver?

Dobrý večer. Pred dvoma rokmi som si vzala úver a kúpila som si byt. Teraz sa idem vydávať a…

Anonym, 19. 9. 2016, 2720x zobrazenie

BSM a finančné vyrovnanie pri rozvode - čo môžem čakať?

Manželka vlastnila byt už pred manželstvom, po 4 rokoch manželstva byt predala a kúpili sme dom už…

Anonym, 22. 8. 2016, 2918x zobrazenie

Predaj alebo darovanie nehnuteľnosti

Dobrý deň, veľmi Vás prosím o radu. Moji rodičia vlastnia byt a chcú ho prepísať na mňa a moju…

Anonym, 22. 12. 2016, 2890x zobrazenie

Doplatok výživného

Prosím Vás,ex manžel mi má doplatit na deti výživné čo neplatil pol roka. Je zivnosntik,ale…

Anonym, 4. 10. 2016, 3155x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť