Predaj bytu

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Predaj bytu

V bytovke sú 4 byty. Dotyčný chce kúpiť všetky zvyšné podiely v jeho byte. Avšak žiada od susedov potvrdenie o dlhu o ich vlastnom byte. Žiadal rodné číslo, aby takýto papier mohol vyhotoviť a dať potvrdiť na matrike. Je takýto dokument potrebný? Nejde o pokus o podvod? Ďakujem.

Ladislav, 12. 9. 2017, 2193x zobrazenie

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Katastrálny odbor pri predaji bytu vyžaduje potvrdenie, či v byte nie sú nejaké nedoplatky. Je to obligatórna súčasť vkladového konania. Nemyslím si, že takýmto konaním by šlo o podvod, aj keď úmysel by tam mohol byť. Treba si dať pozor pri vyhotovovaní kúpnej zmluvy, čo sa vlastne predáva, a či Váš prejav vôle je premietnutý do samotnej zmluvy. s úctou JUDr. Michal Murina

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

darovacia zmluva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať svokor vlastní aj pozemky v urbári, darovacou zmluvou chceme…

Miriam, 22. 9. 2017, 2425x zobrazenie

Osobný bankrot

Dobrý deň. Za nepoctivý zámer sa považuje aj zatajene majetku. Na majetok nepatrnej hodnoty sa…

Predaj nehnutelnosti

Zdravím,odkúpila som DB do OV..Chcem ho v dohľadnej dobe predať,takze budem platiť daň z predaja…

Stefania, 9. 5. 2018, 1999x zobrazenie

GDPR - živnostník a emaily

Som živnostník. Zo zákazníkom komunikujem výlučne telefonicky, emailom. Je využívanie emailu, tel.č…

Miloslav, 24. 5. 2018, 2307x zobrazenie

Manžel dostal rozhodnutí v Rakousku.

V souladu s § 53 odst. 1 ve spojení s odstavcem 2 čísly 6 a 7 zákona o cizinecké policii BGBI. Č.…

Jana, 10. 1. 2019, 1573x zobrazenie

vyzva

Dobry den chcem sa opytat mala som havariu kde som bola ako vinnik.Moja poistovna vsetko zaplatila…

Jana, 21. 2. 2019, 1419x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Nemovitosti

Nevysporiadané pozemky

Bývame v spoločnom dvore naši susedia všetko roky užívajú a nič nevlastnia ešte aj dom majú čiernu…

Zuzana, 16. 8. 2017, 4772x zobrazenie

Predaj nehnutelnosti

Zdravím,odkúpila som DB do OV..Chcem ho v dohľadnej dobe predať,takze budem platiť daň z predaja…

Stefania, 9. 5. 2018, 1999x zobrazenie

Najomne

Som najomca bytu,v kt. zijem s 3 detmi a manzelom.Vlastnik bytu je obec.Chcem ukoncit najomnu…

Zuzana, 19. 5. 2017, 2245x zobrazenie

Kúpa bytu

Dobrý deň, kúpili sme byt a neskôr sme sa dozvedeli, že kotolˇa, ktorá je súčasťou spoločného…

Lukáš, 20. 9. 2017, 2190x zobrazenie

Prenájom nehnuteľnosti rodine s dieťatom

Prenajímame 2-i byt mladej dvojici. Teraz čakajú dieťa. Sme s nimi spokojní, ale ako sa právne…

Daniela, 9. 3. 2017, 10458x zobrazenie

Predaj bytu

V bytovke sú 4 byty. Dotyčný chce kúpiť všetky zvyšné podiely v jeho byte. Avšak žiada od susedov…

Ladislav, 12. 9. 2017, 2193x zobrazenie