Pôžička

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Pôžička

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať že ak som v roku 2012 podnikal a poskytol 10 pôžičiek na zmenk(za 4% urok) fyzickým osobám je možné namietať na súde že som neoprávnene podnikal? Nie je to z hľadiska neoprávneného podnikania premlčané? Dnes na súde sudca sa mi vyhrážal že podá podnet na živ.urad?

Dušan, 18. 9. 2017, 984x zobrazenie

Upovedomenie o podani obžaloby

Dobrý deň.Dňa 19.1.2017 bola na mňa podaná obžaloba podľa § 234 ods 1 Trestného poriadku za prečin…

Oto, 30. 1. 2017, 2603x zobrazenie

Predaj firmy inej firme - aká výpovedná lehota bude plynúť?

Terajší majiteľ predáva nehnuteľnosť v ktorej prevádzkoval čerpaciu stanicu, inej firme ktorá tiež…

Ako splácať dlh počas materskej dovolenky?

Sposobila som svojmu zamestnavatelovi financnu stratu ale dohodli sme sa na splatkovom kalendari…

V prípade rozvodu má aké majetkové právo na majetkok manželka?

Pred svadbou mi darovali rodičia dom, a po svadbe ďalší dom. V liste vlastníctva som výlučným…

Vypovedanie zmluvy z prenajmu garaze

Chcela by som poradit k 30.6.2019 mam vypoved z prenajmu garaze z porusovania podmienok.garaz je z…

Eva, 4. 6. 2019, 1730x zobrazenie

Aké práva na dom mám ak je na LV iba manželka?

Chcem sa opýtať, ako to je so spoluvlastníctvom na RD. Manželka zdedila starší rodinný dom, už…