Požičal si 800 eur a exekútor vymáha 9000 - ako sa brániť?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Požičal si 800 eur a exekútor vymáha 9000 - ako sa brániť?

Syn si požičal cez nebankovku 20 000, -SK, teraz nebankovka cez exekútora vymáha vyše 9 000 eur.Papiere-zmluvu už nemá, pretože robil v Čechách a stratil papiere. Za odpoveď ďakujem.

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, v prípade ak exekučné konanie začalo upovedomením o začatí exekúcie do 14 dní od jeho prevzatia máte právo podať voči nemu námietky, odporúčam tieto podať, pretože exekučný titul na základe ktorého bolo exekučné konanie začaté nemusí byť platný, napríklad môže ísť o neprijateľné podmienky. Ak už exekúcia prebieha a túto lehotu ste zmeškali máte právo podať návrh na jej zastavenie a žiadať vyhlásiť exekúciu za neprípustnú ak viete preukázať, že exekučný titul je neplatný. Odporúčam ísť nahliadnuť do exekučného spisu a vyžiadať si kópie všetkých dokumentov, ktoré v spise sú a následne sa obrátiť na advokáta, ktorý stanoví ďalší postup.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

V prípade rozvodu má aké majetkové právo na majetkok manželka?

Pred svadbou mi darovali rodičia dom, a po svadbe ďalší dom. V liste vlastníctva som výlučným…

Poštová banka - požička

Dobry deň.pred pár rokmi sme si s mužom vzali požičku 1600 eur.platime po 50 eur a dnes nam bolo…

Andrea, 10. 2. 2017, 2731x zobrazenie

Rozvod manželstva uzavretého v ČR

Dobrý deň, chcem sa rozviesť s manželkou pre jej neveru. Ona je ale Češka a i svadbu sme mali na…

Ján, 27. 2. 2017, 2525x zobrazenie

Vymáhanie?

Dobrý deň, dcéra písala práce na zákazku cez www.zaverecneprace.sk. Vzhľadom na aktuálne rodinné…

Diana, 21. 4. 2017, 2336x zobrazenie

Patrí garáž ktorú sme kúpili do BSM?

Dobrý deň, manželia sme od roku 1974, pred rokom 1989 sme kupili garáž, bez pozemku, nakoľko tam…

Maria, 2. 5. 2017, 2501x zobrazenie

Kúpa domu z HU

Dobrý deň. Kupujeme dom. V deň podpisu kúpnej zmluvy sme zaplatili časť kúpnej ceny, podali návrh…

Katarina, 9. 5. 2017, 2360x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie IP, duševní vlastnictví, autorské právo

BSM - rozdelenie dlhov a vymoženie peňazí od manželky ktorá nespláca dlhy?

Dobry den, mam takyto problem. Som rozvedený, minulý rok prebehlo na súde konanie BSM, ktoré bolo…

Nedoplatok VZP - ako ho vyrovnať?

Dobrý deň. Asi v roku 2008 ma VZP požiadala aby som ich informoval, kde som pracoval za posledných…

Nevyplatanie faktury živnostníkovi

Dobrý deň,potrebujem radu.Manžel je živnostník,splatnosť faktury bola 15.9.2016,firma pre ktoru…

Požičanie peňazí bez spísania zmluvy, dlžník nechce vrátiť

Dobrý deň, požičala som peniaze bez spísania zmluvy a bez svedkov a v hotovosti...verila som na…

Vrátenie požičaných peňazí bez zmluvy a po uplynutí premčacej lehoty

Dobrý deň, požičala som bratovi nemalú sumu peňazí s tým, že mi to vráti. Bohužiaľ som s ním…

Zastavenie exekúcie

Dobrý deň, súd vydal uznesenie, v ktorom zamietol exekúciu. Prešetril rozhodcovskú doložku a…