Nesplácal som požičku od Excredit, teraz chcú 7000eur, ako sa mám brániť?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Nesplácal som požičku od Excredit, teraz chcú 7000eur, ako sa mám brániť?

Dobrý deň, pred 9 rokmi som zobral požičku 30 000sk /1000 e/ od Ex credit , medzi tým som niečo splatil,  ale vraj dlhujem ešte sumu 7000 e, je to neskutočne veľa, ako sa mám brániť?

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, nenapísali ste v akom štádiu je vymáhanie pohĺadávky či v súdnom alebo v exekučnom, prípadne ešte nebola podaná žaloba na súde. V každom štádiu konania sa dá brániť len iným spôsobom. Zmluvy s nebankovými spoločnosťami často obsahujú neprijateľné zmluvné podmienky a sú neplatné, častokrát nebankové spoločnosti nemajú nárok na úroky, zmluvné pokuty  atď. Odporúčam Vám so všetkými podkladmi, ktoré máte obrátiť sa na advokáta, ktorý Vám pomôže pri riešení tohto sporu.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Možem požiadať o zrušenie osobného bankrotu?

Dobrý deň, Požiadal som o vyhlásenie osobného bankrotu, ktorý bol i spustený. Konkurzný správca…

Kto koná za firmu po úmrtí konateľa?

Dobrý deň. Pred piatimi mesiacmi mi zomrel ocino,ktorý bol konateľom firmy. Chcela by som sa opýtať…

Kristina, 22. 1. 2017, 3128x zobrazenie

Ručiteľ

Moj dobrý priateľ mi robí ručiteľa na hypotéku. Po čase sa mu to rozležalo v hlave a povedal, že si…

Martin, 24. 10. 2017, 2204x zobrazenie

Parkovanie mimo cesty v zóne vyznačenej značkou IP27a

Chcem sa spýtať, či sa vzťahuje zákon o premávke na pozemných komunikáciách aj na miesto mimo cesty…

Tomáš, 29. 11. 2017, 2694x zobrazenie

Zamietnutie pobytu cudzinca na Slovensku cudzineckou políciou

Dobrý deň chcem sa opýtať - môže cudzinecká polícia zamietnuť trvalý pobyt manželovi Alvánskeho…

Nikola, 14. 12. 2017, 2513x zobrazenie

Manko a dohoda o hmotnej zodpovednosti

Počas mojej smeny došlo ku krádeži a teda k manku 100€. Kamerový záznam nemáme (kameru áno). Vedúci…

Monika, 14. 12. 2017, 1989x zobrazenie

dohoda o vine a treste - povinnosti

Dobrý deň, chcem sa opýtať , do kedy je odsúdený povinný uhradiť spôsobenú škodu , ak sa…

Renáta, 30. 1. 2017, 2404x zobrazenie

Prevod pozemku v prípade viacerých vlastníkov

Dobry den, planujeme stavat na zahrade za domom mojej starkej. Ta zdedila po smrti rodicov pozemok…

Ako získať dom do OV?

Dobrý deň, pred 18 rokmi som spolu s bratom zdedila rodič.dom. On svoju polovicu dal deťom. Ja som…

Spor o povnicu

Prosim o radu. 30 rokov uzivam pivnicu,od ktorej mi este povodna majitelka odovzdala kluce. Suseda…

Irena, 15. 8. 2017, 2365x zobrazenie

Vklad do katastra

Je možné v jednom návrhu na vklad do katastra nehnuteľností previesť majetok viacerých osôb…

Milan, 21. 4. 2017, 2426x zobrazenie

Ručiteľ na úvere ( Proficredit ) - úroky, ktoré nemajú konca ako sa brániť?

Dobrý deň,prosím Vás o radu a pomoc. V r.2007 som bola ručiteľkou na úvere bratrancovi,…