Neplatiaci nájomník - ako mu vypovedať zmluvu a vymáhať nedoplatky?

Právna poradňa online
Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Neplatiaci nájomník - ako mu vypovedať zmluvu a vymáhať nedoplatky?

Prenajala som byt na obdobie od 1.10.do 31.3., spísaná nájomná zmluva. Nájomník mi však už 2 mesiace nevyplatil nájom a ani nedoplatky. Môžem mu zmluvu k 31.3 ukončiť aj bez upozornenia? A ako vymáhať nedoplatky a nevyplatený nájom? Ďakujem

Anonym, 1. 3. 2016, 2441x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

advokát

Nájomný vzťah uzavretý na dobu určitú sa končí uplynutím doby, na ktorú bol nájom dojednaný. Z Vašej strany nie sú potrebné žiadne ďalšie právne úkony. Nájomníci sú povinní sa k 31.03.2016 vysťahovať. Ak by tak neurobili, je potrebné, aby ste žiadali ich vypratanie, pretože v zmysle § 676 ods. 2 Občianskeho zákonníka ak nájomca užíva veci aj po skončení nájmu a prenajímateľ proti tomu nepodá návrh na vydanie veci alebo na vypratanie nehnuteľnosti na súde do 30 dní, obnovuje sa nájomná zmluva za tých istých podmienok, za akých bola dojednaná pôvodne. Je potrebné teda na toto prihliadnuť. Nezaplatené nájomné je možné riešiť najskôr mimosúdnou formou (písomnými výzvami), prípadne môžete kontaktovať nejakú spoločnosť, ktorá sa zaoberá vymáhaním pohľadávok. Pokiaľ nebude možné nedoplatky vymôcť mimosúdne, môžete sa obrátiť so žalobou na súd.  

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Dedičstvo - má priateľ zomrelej nárok na dedičstvo?

Dobrý deň. Dňa 31.1. 2016 mi zomrela sestra. Ostalo po nej dedičstvo ktoré zdedil jej syn. Nakoľko…

Anonym, 14. 12. 2016, 1443x zobrazenie

dohoda o vine a treste - povinnosti

Dobrý deň, chcem sa opýtať , do kedy je odsúdený povinný uhradiť spôsobenú škodu , ak sa…

Renáta, 30. 1. 2017, 1257x zobrazenie

Mám dlh - čo mi hrozí na súde?

Dobrý deň, mám dlh voči jednej spolčcnosti (500e)a bude sa to riešiť súdnou cestou, čo…

Anonym, 10. 2. 2016, 1684x zobrazenie

Darovanie nevysporiadaného majetku

Dobrý deň, ako postupovať v prípade, kedy po rozvode nedošlo k majetkovému vysporiadaniu manželov …

Eva, 23. 6. 2017, 1188x zobrazenie

Stiahnutie trestného oznámenia

Mama podala trestné oznámenie na syna je možné ho stiahnuť?

Anonym, 10. 3. 2015, 7237x zobrazenie

Úhrada za uživanie bytu po rozvode

Želám dobrý deň. Mám 67 r. a som dôchodca.Chcel by som Vás poprosiť o pomoc alebo radu. Som 8 r.…

Anonym, 22. 11. 2016, 1336x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť