Náhrada škody

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Náhrada škody

Dom mi poškodili vyvrátené stromy zo susedného pozemku vo vlastníctve urbariátu. Poisťovňa mi znížila vyčíslenú náhradu za škodu z dôvodu nepoistenia časti domu, podpoistenia a spoluúčasti. Mohol by som rozdiel medzi vyčíslenou a skutočne vyplatenou škodou úspešne súdne vymôcť od urbariátu?

Pavol, 19. 4. 2019, 750x zobrazenie

Dedičstvo - má priateľ zomrelej nárok na dedičstvo?

Dobrý deň. Dňa 31.1. 2016 mi zomrela sestra. Ostalo po nej dedičstvo ktoré zdedil jej syn. Nakoľko…

Mám nárok na odstupné?

Dobrý deň prajem, mám zmluvu u zamestnávateľa tkz. dohodu o dočasnom pridelení resp.pracujem cez…

Nájomná zmluva - omeškanie s platbou nájomného a zadržanie osobných vecí - aké mám práva?

Dobrý deň, prosím vás o radu aké mám práva, ak som sa dostala do omeškania s platbou nájomného v…

Splnomocnenie na predaj nehnuteľnosti

Dobrý deň, pokiaľ osoba žije dlhodobo v zahraničí (Spojené Kráľovstvo) a má už aj jeho občianstvo,…

Kúpno predajná zmluva vs. darovacia a kedy vzniká daňová povinnosť?

Dobrý deň, Otec chce prepísať na mňa záhradu. Sme traja súrodenci a máme zlé vzťahy medzi sebou,…

dlh v zahranici

Dobrý deň, chcem sa spytat jednu otázku. pred pól rokom som odišel z irska kde som 3 roky pracoval,…