Možem za sestru podať návrh na zvýšenie výživného

Právna poradňa online
Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Možem za sestru podať návrh na zvýšenie výživného

Prajem pekný deň, mám 27 rokov a môj problém je taký, že kúpil som si dom aby sme mali celá rodina kde bývať, splácam úver môj plat je 570€ v čistom, rodičia mi prispievajú na energie, ale čo ma stále trápi a zožiera je to, že moja sestra má 2 deti, každé s iným partnerom, jeden má stanovené na 5ročného chlapca 30€ mesačne,  ten druhý zatiaľ nič, 2 roky ju naháňam aby išla žiadať o zvýšenie výživného a určenie aj na to druhé aby jej kazdi dával aspoň 100€ aby mi mohla prispievať aj na energie, ona stále neni schopná to ísť vybaviť a me to príde také zneužívanie mojej osoby a chcem sa opýtať, viem toto dať niako ja osobne na súd? 

Anonym, 30. 10. 2016, 2333x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

advokát

Žiadať o určenie výživného pre otca dieťaťa Vašej sestry by ste mohli len v prípade, ak by ste mali na podanie takéhoto návrhu na súd splnomocnenie od Vašej sestry. Aj v tom prípade ale predpokladám, že súd by chcel vypočuť v konaní aj samotnú matku. Pokiaľ je rodinný dom vo Vašom vlastníctve, vhodné by bolo uzavrieť so sestrou nájomnú zmluvu, v ktorej sa Vám zaviaže platiť pravidelne nájomé, ktoré budete používať na údržbu a ďašlie náklady na bývanie. Takýto nárok budete mať súdne vymáhateľný, takže možno Vašu sestru donúti riešiť si svoju finančnú stiuáciu. 

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Nehnuteľnosť kúpená manželmi

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. V prípade, že počas trvania manželstva jeden z manželov kúpi…

Anonym, 10. 10. 2016, 2651x zobrazenie

Odmietam vypovedať

Dobrý deň, bola som prizvaná na súd vypovedať ako svedok o čine spred 10tich rokov. Na trestnom…

Anonym, 9. 11. 2016, 3496x zobrazenie

Prepis RD

Dobrý deň, s priateľom sme si kúpili RD na priateľovu hypotéku. Dal mi generálnu plnú moc na…

Anonym, 10. 4. 2015, 3752x zobrazenie

Platí ústna dohoda pred súdom?

Dobry deň, mám jednu otázku, plati ústna dohoda pred súdom?

Anonym, 8. 6. 2016, 4714x zobrazenie

Zrušený platobný rozkaz - odpor, pojednávanie, uznesenie?

Dobrý deň chcel by som sa spýtať čo znamená veta ''Podľa ust. § 267 ods.3 C.s.p., ak čo len jeden…

Anonym, 11. 8. 2016, 3522x zobrazenie

Zdedili sme byt. Čo s dlhmi ktoré presiahnu hodnotu dedičstva?

Dobrý deň, mala by som záujem o informáciu ohľadom dedičského konania. Pred mesiacom nám zomrela…

Anonym, 23. 9. 2016, 2393x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť