Kúpa pozemku

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Kúpa pozemku

Rodičia 50 rokov používajú pozemok vzadu za domom na konci zahrady,oploteny, teraz došlo k reštitucii pozemku a pozemok dostali do vlastníctva 2 majitelia, Nový majitel ma už kupcu na celu parcelu, otazka znie:je nejaka realna šanca aby sme mali prednostní právo na kupu kedže na zahrade ideme stavať

Katarína, 14. 9. 2017, 2256x zobrazenie

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň problém s reštitúciami je stále živý. Ak bolo pôvodným vlastníkom priznaný reštitučný nárok, Vám neostáva nič iné, iba takýto nárok rešpektovať. Mohlo by sa hovoriť ešte aj o vydržaní, aj keď táto šanca na úspech je malá. Predkupné právo nemáte lebo to vzniká iba zmluvou, prípadne v rámci podielového spoluvlastníctva. Najpriaznivejšie riešenie by mohla byť dohoda medzi Vami, ako užívateľmi a pôvodnými vlastníkmi, aj keď je otázne, či sa pôvodný vlastníci chcú vôbec na niečom dohodnúť. s úctou JUDr. Michal Murina

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Sfalšovanie podpisu

Dobrý deň. Aké následky može spôsobiť, ak človek bez mojho vedomia na moje meno podá žiadosť vo…

Monika, 28. 7. 2017, 2300x zobrazenie

zneužitie IČO

Dobrý deň, ako mám postupovať pri zneužití môjho IČO veľkoobchodníkom, ktorý ho pridelil inému…

Lenka, 11. 9. 2017, 3466x zobrazenie

Nevyplatenie výplaty

Dňa 31.8.2017 som skončila pracovný pomer (dohoda o vykonaní práce),7.9.2017 obdržal zamestnávateľ…

Blažena, 12. 9. 2017, 2114x zobrazenie

Nevyplatenie mzdy a zánik spoločnosti

Dobrý deň. Spoločnosť ktorá zanikla zlúčením dňa 19.9.2015 mi nevyplatila mzdu za 09/2014. Poslala…

Iveta, 19. 9. 2017, 2288x zobrazenie

Trvalý pobyt

Dobrý deň,po rozvode sme prišli o všetko,som samoživiteľka a byvam so synom v podnájme.Musim…

Jana, 7. 5. 2018, 2006x zobrazenie

Hypotéka pred svadbou

Dobrý deň,so snúbencom u (26,27r.) chceme tento rok kúpiť si vlastný byt. Svadba bude až o 2 roky,…

Silvia, 15. 6. 2019, 1765x zobrazenie

Prieťahy v konaní a podnet na prešetrenie veci

Dobrý deň, spis ohľadom trestného konania mal byť zaslaný psychiatrovi na posúdenie...spis sa,…

Zákaz priblíženia

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, od malička mám problémy s otcom. Je v tom aj alkohol, aj…

Pozemok

Dobrý den, potreboval by som poradiť s jednou vecou. Chcem kúpiť pozemok, ktorý ma viacero…

Exekúcia na LV

Dobrý deň. Môj otec má podlžnosti, k ničomu sa však nechce priznať, akékoľvek diskusie po dobrom aj…

Agresivita maloletých v škole

Dobrý deň, som rodič dieťaťa, ktoré navštevuje základnú školu (2.ročník). Máme problém, s ktorým si…

Písomný výsluch je možný, alebo sa musím dostaviť na políciu osobne?

Som predvolaná vypovedať na polícii, ktorá zakategorizovala istý trestný čin patriaci do trestného…