Je možné ukončenie pracovného pomeru počas PN?

Právna poradňa online
Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Je možné ukončenie pracovného pomeru počas PN?

Dobrý deň,chcem vás poprosiť o pomoc pri riešení môjho problému. Pracujem v špeciálnej škole ako nekvalifikovaný pedagogický zamestnanec - vychovávateľka v školskom klube a momentálne som na PN z dôvodu, že mám rizikové tehotenstvo, pracovnú zmluvu mám na dobu neurčitú a dnes mi z práce volali, že prišiel nejaký nový prípis, že nesmiem pracovať naďalej bez kvailfikácie a že musia so mnou ukončiť pracovný pomer, jednoducho z dôvodu, že nemám kvalifikáciu na danú pozíciu. Moja otázka teda je, že či ma môžu preto, že nespĺňam kvalifikačné predpoklady prepustiť aj počas PN? Na PN by som mala byť až do nástupu na materskú dovolenku. 

Anonym, 10. 3. 2016, 1664x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

advokát

V zmysle § 64 ods. 1 písm. a) Zákonníka práce zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď počas práceneschopnosti. Tento zákaz však nie je absolútny, zákonník práce ustanovuje výnimky, kedy zákaz výpovede počas PN neplatí. Dôvod výpovede, ktorý by prichádzal do úvahy vo Vašom prípade medzi tieto výnimky nepatrí. Do úvahy prichádza výnimka zo zákazu stanovená v § 64 ods. 3 písm. d) ktorá stanovuje, že zákaz výpovede sa nevzťahuje na výpoveď danú zamestnancovi, ak z vlastnej viny stratil predpoklady na výkon dohodnutej práce podľa osobitného zákona. Nepoznám konkrétne okolnosti Vášho prípadu, preto neviem posúdiť, či je možné dané ustanovenie aplikovať na Váš prípad.  

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Chcem do 14 dní vrátiť zakúpený tovar ale nechcú mi vrátiť plnú sumu

Chcem sa opýtať, kúpila som si robot link a som ho vyskúšala a podľa zákona vrátila do 14 dní.…

Anonym, 17. 5. 2016, 1250x zobrazenie

Je možný podpis kupnej zmluvy na zaklade splnomocnenia?

Dobrý den, manžel je služobne v zahraničí a poveril ma kúpou domu. Môžem podpísať kúpnu zmluvu za…

Anonym, 18. 10. 2016, 4750x zobrazenie

Má právo finančna spoločnosť siahnuť na mzdu?

Dobrý deň. Mám omeškané splátky na pôžičke. Keďže som sa dostala nie vlastnou vinou do finančných…

Anonym, 30. 8. 2016, 1216x zobrazenie

Stali sme sa obeťami podvodu pri kúpe ojazdeneho auta

Kupovali sme ojazdené vozidlo, pan predávajúci nám do kúpnej zmluvy napísal meno prvotného majiteľa…

Katarína, 15. 6. 2019, 183x zobrazenie

Prevod bytu

Dobrý deň,obraciam sa na Vás s veľkou prosbou,pred približne tromi rokmi mi sestra kúpila byt,na…

Anonym, 28. 11. 2016, 938x zobrazenie

Nehnuteľnosť získaná osvedčením o vydržaní, jej zápis na LV na oboch manželov.

Dobrý deň, počas trvania manželstva /sme manželia 36 rokov/ som pred cca 18 rokmi prostredníctvom…

Anonym, 28. 11. 2016, 1010x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť