dedičstvo

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
dedičstvo

Dobrý deň v roku 2016 dostal som od matky do daru dom. O matku sa s manželkou vzorne starame. Pre zdravotný stav musela byt premiestnena do 24h starostlivosti. Mam dvoch bratov. S darovacou zmluvou nemali problémy doteraz. Matkyn stav sa zhoršil a vinu hádžu na mňa. Môžu mapríbuzní sudme napadnúť?

Martin, 6. 1. 2020, 591x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Dědické právo

Testament

Dobrý deň. Mám 17 rokov. Je možnosť, že figurujem v dedičskom konaní po prastarom otcovi. Je nejaká…

Natalia, 28. 7. 2017, 2520x zobrazenie

Dedičské konanie

Dobrý deň , na základe dedičského konania som sa stal vlastníkom 1/4 nehnuteľnosti/ rodinného domu…

Jozef, 28. 4. 2017, 2726x zobrazenie

Darovacia zmluva a zákonný podiel pre deti

Som z Rakúska, teta mi darovala jej byt a má tam vecné právo žiť ("vecné bremeno") . V inej zmluve…

Parz, 20. 9. 2017, 2260x zobrazenie

darovacia zmluva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať svokor vlastní aj pozemky v urbári, darovacou zmluvou chceme…

Miriam, 22. 9. 2017, 2424x zobrazenie

Dedenie bytu

Dobrý deň, z prvého manželstva mám dve deti. Bývalú manželku som vyplatil z bytu. S terajšou…

Jaroslav, 30. 8. 2017, 2711x zobrazenie

Čo robiť keď sa objaví majetok neprejednaný v dedičskom konaní?

Otec zomrel v roku 2002.Som jeho jediná dcéra.Ostala po ňom neprededená pôda.Dedičské konanie…

Jana, 19. 4. 2017, 3218x zobrazenie